Zara Logo

Zara Logo

Zara to znana na całym świecie sieć handlowa należąca do grupy spółek Inditex. Jej założycielami są biznesmeni Amancio Ortega i Rosalia Mera. Wystąpiła wiosną 1994 roku w mieście La Coruña (Hiszpania). Dziś firma stała się jednym z kluczowych przedstawicieli branży modowej, dlatego jej logo jest dobrze rozpoznawalne na całym świecie. To gwarancja trendów i najwyższej jakości.

Znaczenie i historia

Zara Logo Historia

Charakterystyczny znak marki jest odzwierciedleniem sukcesu, który zamienił modę w sztukę elitarną. Zadaniem logo jest skoncentrowanie się na eleganckich rozwiązaniach oferowanych przez hiszpańskiego przedsiębiorcę. Aby skrócić „ścieżkę” do swoich klientów, biznesmen postanowił produkować nie jedną lub dwie kolekcje ubrań rocznie, ale znacznie więcej. W ten sposób szybko sprawił, że marka stała się popularna, a logo rozpoznawalne.

1975 – 2008

Godło tamtych czasów zawiera wyraźny napis składający się z nazwy firmy. Wszystkie litery są pisane wielkimi literami, z pogrubionymi nogami: dla „Z” – w środku, dla „A” – po prawej stronie, dla „R” – wszystko. Czcionka jest klasyczna, z małymi serifami. Słowo znajduje się dokładnie w środku – zarówno poziomo, jak i pionowo. Ekstremalne znaki prawie dotykają cienkiej linii, która obrysowuje obwód prostokąta.

2008-2019

Istniejące od trzydziestu trzech lat logo firmy otrzymało nową wizualizację. Deweloperzy postanowili go zmodernizować: aby był równie odpowiedni dla mediów reklamowych, drukowanych dokumentów, etykiet na ubraniach i etykietach wewnętrznych.

Mimo że czcionka pozostaje taka sama, wielkość liter zmniejszyła się: teraz są one znacznie mniejsze i bardziej zwarte. Wolna przestrzeń wokół napisu stała się większa, co wizualnie czyni słowo jeszcze mniejszym. Dzięki temu stylistycznemu ruchowi cała uwaga skupiona jest teraz tylko na marce.

2019 – obecnie

Obecne logo zostało zmienione, ponieważ programiści stworzyli graficzną część tekstu. Aby to zrobić, zmienili pisownię, rozmiar i układ liter. W nowoczesnej wersji czcionka jest wydłużona, a znaki nakładają się na siebie. Przeważnie nogi są połączone („AR”) lub skrzyżowane („ZA” i „RA”). Litera „Z” ma pogrubienie na szeryfach, co odróżnia ją od reszty.

Symbol

Logo Zara ucieleśnia dostępność towarów luksusowych i luksusowych elementów garderoby. Dlatego zawiera tylko nazwę – prosty, kompaktowy, zrozumiały dla wszystkich miłośników trendów. Taka technika marketingowa sprawiła, że ​​branding stał się popularny we wszystkich krajach świata, w tym dla trendsetterów mody. Obecnie stylowa marka obwieszcza nie tylko hiszpańskie, ale także francuskie butiki modowe, przyciągając uwagę kupujących. Aby logo nie rozczarowało fanów, ponad 200 projektantów pracuje nad jego prestiżem.

Godło

Znakiem rozpoznawczym firmy jest zwięzły napis w kolorze czarnym na białym tle. Dzięki temu podkreśla dostępność trendów dla wszystkich. Dwa kolejne logo są powiązane z logo podstawowym: jedno dla męskiej linii, drugie dla domu.

Wariant Zara Man jest prezentowany w trybie monochromatycznym i w tej samej pisowni co wersja główna. Słowo „Człowiek” znajduje się w prawym dolnym rogu i jest wykonane inną czcionką – pogrubioną, bezszeryfową, z dużą literą „M”.

Logo Zara Home jest używane do akcesoriów domowych. Składa się z dwóch części ułożonych w poziomy: u góry Zary, u dołu domu. Ze względu na tę samą liczbę znaków słowa są umieszczane dokładnie jeden nad drugim. Wszystkie litery mają tę samą wysokość, szerokość i styl pisania. Żadnych szeryfów, ponieważ nacisk kładziony jest na praktyczność.