WhatsApp Logo

WhatsApp Logo

WhatsApp to popularny komunikator stworzony przez dwóch entuzjastów od zera. Na początku 2020 r. Liczba użytkowników tej wygodnej platformy komunikacyjnej osiągnęła 2 miliardy osób. Prosta i jednocześnie pojemna treść Logo WhatsApp jest rozpoznawalne na całym świecie i jest obecne w 90% gadżetów używanych przez współczesnych ludzi.

Znaczenie i historia

WhatsApp Logo Historia

Posłaniec powstał w 2009 roku. Jego założycielami są dwaj przyjaciele, Brian Acton i Ian Kum, którzy pracowali w Yahoo !, ale chcieli zająć się bardziej ogólnoświatowymi problemami. Złożyli podanie o pracę na Facebooku, ale odmówiono im. Następnie młodzi ludzie zastanawiali się nad stworzeniem aplikacji platformy dla urządzeń mobilnych, która pozwoliłaby im komunikować się nie poprzez wysyłanie SMS-ów, ale w formie czatu na żywo. Był więc wygodny komunikator, który pozwala czatować online. Jego nazwa została wymyślona na podstawie angielskiej frazy What’s Up ?, która jest używana na powitanie w formacie. Jak się masz? Lub co nowego

Pierwsza aplikacja została stworzona dla iPhone’a, ale na początku wszystko poszło dobrze z powodu dużej liczby awarii. Ian Kum był już rozczarowany swoim potomstwem i postanowił porzucić tę „beznadziejną” sprawę, ale Brian Acton przekonał go, by kontynuował pracę.

W 2013 r. W firmie pracowało już 50 pracowników, a liczba użytkowników przekroczyła 2 miliony, a następnie Facebook zaoferował zakup praw do marki, sprzedano ją za 19 mld USD, co jest największą kwotą transakcji do dziś. Dzisiaj Vatsap działa jako czat online, można wymieniać połączenia audio i wideo, a także przechowywać informacje w pamięci w chmurze.

Godło

Gdy pojawiła się rozpoznawalna zielono-biała ikona, nie ma dokładnych informacji. Przypuszczalnie został wynaleziony przez samych Acton i Kum w trakcie pracy nad aplikacją. Prosta, ale znacząca konstrukcja wykazała wysoką wydajność jako część interfejsu użytkownika telefonu komórkowego.

Pełne logo znaku towarowego zawiera ikonę i nazwę WhatsApp, która znajduje się po jej prawej stronie.

Symbol

Duża ikona jest osadzona w prostej ikonie: zielony kolor tła symbolizuje, że linie WhatsApp mogą się swobodnie komunikować, a podniesiony zestaw słuchawkowy symbolizuje swobodę komunikacji i możliwość dzwonienia w dowolnym miejscu na świecie w dowolnym momencie. Wszystko to jest umieszczone w białej chmurze (bańka tekstowa z ogonem u dołu), która służy do oznaczania wiadomości.

Słuchawka ze starego telefonu przewodowego nie została wybrana przypadkowo – wyraźnie wskazuje na możliwość wykonywania połączeń, w przeciwieństwie do nowoczesnych smartfonów z wieloma funkcjami.

Przez 10 lat wizualny wizerunek logo nie zmienił się. W 2020 r. Istnieje 8 opatentowanych ikon, z których każda ma celowy cel: dla Androida, iPhone’a, Internetu itp. Niektóre są już nieaktualne i nie są używane. Wszystkie są chronione prawem autorskim.

Kolor i czcionka

Główne kolory ikony to zielone i białe tło, używane do przesyłania zdjęć. Jako dodatkowa opcja w jednej z opcji (ikona dla urządzeń z systemem Windows) jako tło służy kolor czarny.

Pełne logo ma dwie oficjalne opcje kolorów:

1.Na białej poziomej płytce znajduje się zielona ikona i nazwa WhatsApp, wykonana czcionką Helvetica Neue w odcieniu szarozielonym.

2.Szaro-niebieska płytka ma standardową ikonę, a nazwa jest biała.

Ikoniczna ikona WhatsApp jest żywym przykładem tego, jak za pomocą prostych środków wizualnych można wyraźnie odróżnić produkt od innych i przyciągnąć ogromną liczbę użytkowników.