Walt Disney Logo

Walt Disney Pictures Logo

Amerykańska firma Walt Disney pojawiła się w 1923 roku. Została założona przez dwóch braci: Walta i Roya Olivera Disneya. Było to małe studio animacji, które rozrosło się do rozmiarów największego konglomeratu medialnego z własnymi sieciami nadawczymi i parkami rozrywki. Słynie z pełnometrażowych filmów animowanych i bajecznego logo.

Znaczenie i historia

Walt Disney Pictures Logo Historia

Początkowe wersje logo sporządził sam Walt Disney. W młodości pracował jako projektant w agencji reklamowej, a następnie został rysownikiem, więc miał doskonałe doświadczenie artystyczne.

Logo firmy jest częścią napisów i zdobi wejścia do popularnych parków rozrywki. Ale przez pierwsze 48 lat Disney nie miał wyróżniającego znaku: widzowie widzieli tylko „Walt Disney Pictures Presents” lub „Walt Disney Presents” na ekranie. Czasem uzupełniał je profil Myszka Miki, który w wersji animowanej krążył i zmieniał kolor. W 1937 r. Wyrażenie „Walt Disney Pictures” zaczęło być używane jako logo. Jest to nadal aktualne, choć projektanci wprowadzili w nim niewielkie zmiany.

W 1985 roku zamek został przedstawiony na godle – integralnej części identyfikacji wizualnej marki. Po raz pierwszy pojawił się w napisach Czarnego kotła, a nawet wtedy wyglądał bardzo rozpoznawalnie, ponieważ inspiracją dla niego były zamki Śpiąca królewna i Kopciuszek.

Rysunek był ciągle przekształcany. Początkowo był to dwuwymiarowy obraz, narysowany białymi poziomymi liniami. Ale technologia ewoluowała, więc Walt Disney postanowił pokazać swoim odbiorcom, że jest na bieżąco, a jej grafika spełnia najwyższe standardy jakości. W tym pomogło jej trójwymiarowe logo, które zostało zamówione przez Pixar. Po raz pierwszy widzowie zobaczyli zmodernizowany projekt w 2006 roku, kiedy ukazał się film Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka.

Nowy emblemat zdobią wieże, okna, balkony i flagi. Animowana gwiazda pozostawia długą linię w kształcie łuku. Ale twórcy nie ograniczyli się do tego samego i z czasem dodali jeszcze więcej szczegółów. Były więc świąteczne fajerwerki i chmury, które wyrażały magię marki. Zamek z kolei symbolizuje romans, miłość i bajkę.

Ale wraz z wydaniem Toy Story nastąpiły zmiany w świecie kreskówek. Animatorzy zaczęli towarzyszyć każdej kreskówce swoją wersją logo, aby obraz odpowiadał fabule. Na przykład w Maleficent przypomina zamek Cliffside, aw Tron wygląda jak miasto świateł.

Czcionka

Kolorowemu obrazowi towarzyszy zwrot „Walt Disney Pictures”. Nazwa firmy znajduje się również we wczesnych wersjach godła, chociaż styl zmienił się znacznie od 1937 roku. Istnieje opinia, że ​​wyrażenie „Walt Disney” jest niczym więcej niż osobistym podpisem właściciela marki. Ale niektórzy chcą się z tym kłócić, ponieważ na starych listach i pocztówkach autograf słynnego animatora wygląda zupełnie inaczej.

Jak się okazało, Disney, podobnie jak wielu rysowników, miał jednocześnie kilka podpisów, w tym rzymskich lub drukowanych. Co więcej, stale je doskonalił, prawie tak samo, jak zmieniając projekt Myszki Miki. Do wczesnych lat siedemdziesiątych logo zawierało jedną ze starych wersji: z nieostrożnymi liniami i połączonymi literami. Później, kilka lat po śmierci Walta Disneya, nowi liderzy postanowili użyć bardziej oryginalnej wersji.

Właściciel studia pozostawił wiele próbek pisma ręcznego. Na ich podstawie projektanci opracowali uniwersalny znak słowny – najprawdopodobniej hiperboliczny i stylizowany. I wybrali najbardziej pamiętny podpis z dziwną literą „D”. Pozostałe postacie są również niezwykłe: „T” wygląda jak „Y”, a kropka nad „I” wygląda jak duże koło przekreślone po przekątnej.

Konglomerat medialny nigdy nie miał oficjalnej czcionki, ale w 2000 r. Typograf Justin Callaghan próbował odtworzyć ją na podstawie istniejącego napisu. Opracował dwie wersje Waltografu: pogrubioną i zwykłą z małymi i dużymi literami. Firma Walt Disney zauważyła, że ​​jeśli Myszka Miki podejmie pisanie wspomnień, zdecydowanie wybierze czcionkę Waltograph.