Victoria Secret Logo

Victoria Secret Logo

Victoria Secret to jedna z najbardziej znanych marek w branży modowej. Firma jest spółką zależną od Limited Brands i sprzedaje bieliznę, kosmetyki, perfumy, odzież, biżuterię, akcesoria i stroje kąpielowe. Założycielem firmy jest Roy Raymond, który utworzył ją w 1977 roku. Lokalizacja – miasto San Francisco w Kalifornii.

Znaczenie i historia

Victoria Secret Logo Historia

Logo tego przedstawiciela branży modowej jest minimalistyczne. Przez lata swojego istnienia przeszedł kilka drobnych przekształceń: wcześniej wyglądał jak znak w stylu retro, ale teraz jest nowoczesną i praktyczną etykietą.

Pierwsza wersja logo została zaprezentowana w 1977 roku i ukazała się wraz z wydaniem katalogu debiutów marki. Oparty był na wielu drobnych detalach, ozdobnych elementach, akcentach vintage. Ale w połowie lat 80. ubiegłego wieku firma zmieniła styl marki i zwięzła.

Czcionki są wyraźne, dobrze czytelne, w niektórych przypadkach z serifami, w innych – bez. Projektanci eksperymentowali przez długi czas z proporcjami liter, aż w latach 90. zdecydowali się na opcję bardzo podobną do obecnej.

Sama firma pracowała nad logo, od czasu do czasu włączając w to niektóre agencje. Wśród osób, które uczestniczyły w tworzeniu logo, było Mucca Design Studio. Dostarczyła zaktualizowaną wersję symbolu graficznego „VS”, wewnętrzną książkę marki, zestaw ikon i szablonów. Później Studio 191 z Nowego Jorku dołączyło do zespołu. Artyści pracowali nad częścią tekstową i proponowali nowe wersje dla niektórych sub-marek.

Symbol

Część graficzna logo to prosty czarny monogram na białym tle. W przeplataniu liter wyraźnie widoczne są litery „V” i „S” – skrót nazwy modnej marki. „V” jest umieszczone dokładnie na środku, a duży dolny fragment „S” przeplata go, więc ostra podstawa „V” znajduje się wewnątrz koła. Górne „S” wystaje ponad szeryfowe pierwszej litery.

Słowna część godła składa się z napisu „Victoria Secret”, który jest zbudowany na dwóch poziomach. Jest prezentowany wielkimi literami i pisany literami o tej samej wysokości, z wyjątkiem pierwszego. Oprócz wszystkiego marka korzysta również z innych marek.

Czcionka i kolor

W 2000 roku do identyfikacji wizualnej marka wybrała zestaw słuchawkowy Adobe Trajan, który Carol Twombly stworzyła w 1989 roku. Następnie firma zmieniła czcionkę Monotype Bell.

Charakterystyczna paleta składa się z różu, czerni i bieli. Ciemny kolor jest głównym kolorem, ponieważ sprawia, że ​​logo jest surowe i wyrafinowane. Biały najczęściej działa jako tło lub element akcentujący – na przykład służy jako obramowanie.