Versace Logo

Versace Logo

Versace to włoska firma produkująca towary luksusowe. Jej historia rozpoczęła się w 1978 roku, kiedy Giovanni Maria Versace wprowadziła pierwszą kolekcję projektantów. Teraz, oprócz odzieży, asortyment obejmuje biżuterię, akcesoria, perfumy, kosmetyki, zegarki i inne towary luksusowe.

Znaczenie i historia

Versace Logo Historia

Głównym zadaniem projektanta mody było zwrócenie uwagi klientów. I zrobił to za pomocą logo, które wciąż powoduje debatę z jego niekonsekwencją. Produkty Versace zdobi Medusa, straszne i atrakcyjne stworzenie. Jednak nie zawsze tak było: do 1993 r. Marka zawierała tylko imię i nazwisko twórcy marki.

1980

Pierwszym godłem jest zwięzły napis „Gianni Versace”, wykonany lekką czcionką Avant Garde. Nie ma odstępów między słowami. Litery są blisko, co źle wpływa na czytelność. Z drugiej strony uwagę przyciągają wykwintne subtelne akcenty, idealna symetria i ścisła geometria.

1990

Projektant wziął pod uwagę problemy percepcji wizualnej i zmienił czcionkę na bardziej czytelny nośnik Radiant. Charakteryzuje się nierówną grubością linii, dużą liczbą kątów i brakiem szeryfów. Pomiędzy „Gianni” a „Versace” było duże wcięcie.

1993

W 1993 roku projektant uczynił mitologiczną Meduzę twarzą swojej firmy. Inspiracją była klasyczna kultura rzymska, którą Giovanni zawsze interesował. Jako dziecko, bawiąc się ze swoimi braćmi i siostrami wśród starożytnych ruin w Reggio Calabria, zobaczył wiele dzieł sztuki na podłodze. Wśród nich była sama Meduza, która stała się symbolem Versace. Jej głowę otacza szeroki pierścień z frędzlami. Tradycyjny grecki wzór labiryntu podkreśla wyjątkowy styl ubioru.

1997

Po śmierci projektanta mody jego nazwisko ponownie pojawiło się na logo. Napis znajduje się w półkolu i otacza rysunek na dole.

2008

Deweloperzy wyrównali i zwiększyli litery, dzięki czemu nazwa firmy jest bardziej widoczna. W tym samym celu użyli czcionki podobnej do Radiant RR.

Godło

Centralnym obrazem logo jest Medusa. Giovanni wybrał ją nie przez przypadek, ponieważ to brzydkie stworzenie jest uważane za symbol śmiertelnego pociągu i uwodzenia. To była kiedyś piękna, ale złośliwa dziewczyna. Potem bogini Atena przeklęła piękno, zamieniając ją w potwora, który jednym spojrzeniem zamienia ludzi w kamień. Projektant miał nadzieję, że mitologiczny charakter wpłynie na klientów, zahipnotyzuje ich, sprawiając, że zakochają się w Versace.

Oto jednak inna konotacja: próżność. Meduza została ukarana za swoją arogancję i dumę, co oznacza, że ​​emblemat jest związany z tymi cechami. Ponieważ wszystkie luksusowe marki polegają na pragnieniu, by ludzie dobrze wyglądali w oczach innych, dla ironii dla Giovanniego było umieszczenie kobiety na godle, który stał się śmiertelnie niebezpieczny z powodu okrutnej dumy.

Czcionka i kolory

W liternictwie pod znakiem graficznym zastosowano komercyjną czcionkę z serii Radiant RR Bold. Został stworzony przez projektantów Roberta Middletona i Steve’a Jackamana w kwietniu 2002 roku dla Red Rooster Collection. Litery są posiekane, groteskowe, wdzięczne, cienkie, z minimalnym pogrubieniem na środku nóg. Paleta logo jest monochromatyczna: składa się z połączenia czerni i bieli.