URJC Logo

URJC Logo

Uniwersytet króla Juana Carlosa jest najmłodszym w Madrycie, ale jest już jedną z najbardziej szanowanych i renomowanych instytucji edukacyjnych nie tylko w Hiszpanii, ale także w Europie. Studiuje tu ponad 35 tysięcy studentów z 85 krajów, w tym z Rosji, USA, Singapuru, Japonii, a nawet Australii, 2000 nauczycieli i naukowców o światowej renomie.

Znaczenie i historia

Stworzony przez URJC powstał w 1996 roku. Szkoła wybrała oryginalne motto „Non nova, sed nove”, które jest tłumaczone z hiszpańskiego jako „Old Walk in a New Way”, co oznaczało dążenie do nowego, ale z szacunkiem dla przeszłości. Już po 15 latach Uniwersytet Króla Juana Carlosa otrzymał prestiżową międzynarodową nazwę Campus of International Excellence „Energía Inteligencia”.

W URJC możesz nauczyć się ponad 40 specjalizacji w systemie bolońskim, w tym 6 w języku angielskim, w tym bardzo poważne programy naukowe w dziedzinie medycyny i technologii eksperymentalnych.

Pierwsze logo powstało w 1996 roku i było skrótem URJC, wykonanym czarnymi dużymi literami na białym tle. Powyżej pierwszej litery U znajduje się stylizowana królewska czerwona korona w formie paska i trzech kropek.

Godło

W 2016 roku, kiedy uniwersytet obchodził 20-lecie swojego istnienia, postanowiono na 1 rok stworzyć specjalne logo. Ogłoszono konkurs wśród nauczycieli i uczniów instytucji edukacyjnej. Ta opcja wygrała: na czarnym tle po lewej stronie znajduje się biała litera U z czerwoną koroną na górze. Poniżej znajduje się cyfra 20 i słowo „aniversario”, co po hiszpańsku oznacza „rocznicę”. Po prawej stronie znajduje się pełna nazwa Univarsidad Rey Juan Carlos, napisana białą czcionką w dwóch wierszach. To uroczyste logo było używane przez cały rok jako oficjalny znak w druku i publikacjach internetowych.

Pod koniec 2016 r. Postanowiono pozostawić projekt logo bez zmian, ale w celu ułatwienia schematu kolorów, a także usunięcia motywu rocznicowego. Czerń została najpierw zastąpiona szarą, ale wkrótce osiadła na czerwonym tle i białych literach i ikonach. Czerwona korona zaczęła być przedstawiana w postaci czerwonych pierścieni w białej ramce. Wszystkie trzy opcje są uważane za równoważne i są teraz stosowane na równych zasadach.

Czcionka Gill Sans służy do pisania litery U, a Helvetica jest używana do słów w nazwie.

Opracowano także stylizowane krótkie godło – czarna litera U na białym talerzu, dwie czerwone kropki nad nim i czerwony prostokąt w pozycji pionowej na górze, symbolizujący ruch w przyszłość.

Zarówno pełne, jak i skrócone logo są w pełni zgodne z wartościami i polityką uniwersytetu, która łączy wysoki standard królewskiej instytucji edukacyjnej, nowoczesny system edukacji i zaawansowane badania naukowe.