Under Armour Logo

Under Armour Logo

Amerykańska firma Under Armour produkuje odzież sportową, obuwie i sprzęt od 1996 roku. Został założony przez Kevina Planka, 23-letniego kapitana uniwersyteckiej drużyny piłkarskiej. Najpierw stworzył absorbujące wilgoć mundury, ale potem znacznie poszerzył asortyment.

Znaczenie i historia

Under Armour Logo Historia

Na godle pierwotnie pobito zdanie „Under Armour”. Pojawił się całkowicie przypadkowo. Kevin Plank chciał nazwać swoją markę „Zbroją ciała”, o czym poinformował swojego brata Billa. Ale źle zrozumiał, co usłyszał, i pomyślał, że mówimy o Under Armour. Obaj polubili tę wersję i postanowili ją opuścić. Jedyną zmianą była pisownia: w drugim słowie skrócony amerykański sufiks – lub został zastąpiony przez brytyjski – nasz. Wynika to z faktu, że dla wybranej nazwy dostępny był bezpłatny numer.

Firma zawdzięcza swój sukces jasnemu i widocznemu logo. W 1996 roku Jeff George, obrońca drużyny Oakland Raiders, pojawił się na stronie głównej USA Today w charakterystycznym golfie z logo Under Armour. Została natychmiast zauważona, po czym Kevin Plank zaczął aktywnie zamawiać sprzęt piłkarski. Oczywiście ważny jest również element estetyczny, ale znak towarowy jest decydującą cechą projektową.

Godło

Symbol graficzny marki składa się z dwóch półkoli. Są dublowane i przecinają się w dwóch punktach. Pierwsza cyfra jest skierowana w górę i oznacza literę „U”. Drugi patrzy w dół i pokazuje „A”. Oba elementy tworzą razem unikalny monogram, nieco przypominający odwrócone logo Chanel.

Projekt logo zmienił się kilka razy.

1996–1997

W 1996 r. Linie były gładsze i wydłużone na logo.

1997–1998

W 1997 r. Długość linii zmniejszyła się, ponieważ logo umieszczono wewnątrz elipsy.

1998–1999

W 1998 r. Środkowe części półkoli stały się wąskie, a krawędzie wyraźnie pogrubione.

1999-2005

W 1999 r. Symbol marki pozostawiono bez otaczających go granic. Pod symbolem widniał napis „UNDER ARMOR”, a pod nim drugi napis „Performance Apparel”

Od 2005 r

W 2005 r. Usunięto napis „Performance Apparel”. W tej formie znak towarowy przetrwał do dnia dzisiejszego.

Czcionka

Czcionka zaprojektowana specjalnie dla firmy, używana od 1997 roku. Czcionka „Under Armour” została wykonana przy użyciu tej czcionki. Napis znajduje się pod oryginalnym symbolem marki. Wszystkie litery w słowach są wielkie, surowe, bezszeryfowe. Typografia łączy zarówno ostre rogi, jak i gładkie krawędzie. Jest to wskazówka, że ​​ubrania mogą wyglądać agresywnie, ale nadal są wygodne w noszeniu. Poziome kreski „D”, „E”, „R” i „A” są krótkie: po lewej stronie nie dochodzą do linii pionowych.