Twitter Logo

Twitter Logo

Twitter to usługa przesyłania wiadomości online. Pozwala opublikować tak zwane „tweety” o długości do 140 znaków. Pojawiło się w lipcu 2006 roku, kiedy Evan Williams, Biz Stone, Noah Glass i Jack Dorsey zaprezentowali ostateczną wersję sieci społecznościowej do publikowania krótkich notatek.

Znaczenie i historia

Twitter Logo Historia

Mikroblog Twitter jest znany nie tylko z nietypowego formatu, ale także z oryginalnego logo z wizerunkiem niebieskiego ptaka. Jednak postać ta zaczęła być używana dopiero w 2012 roku. Do tego czasu usługa miała inne równie popularne ikony.

Początkowo przypuszczano, że sieć społecznościowa nazywa się twttr. Biz Stone stworzyła nawet dla niej kilka istotnych emblematów, które nigdy nie stały się oficjalne. Jedna z proponowanych wersji zawierała zielony napis „twttr” usiany kroplami rosy. Służyła jako prototyp pierwszej marki na Twitterze.

2006 – 2010

Debiutującym logo jest jasnoniebieskie słowo „Twitter”. Oryginalną czcionkę opracowała Linda Gavin. Charakteryzuje się niekompletnymi liniami, gładkimi konturami, zaokrąglonymi kształtami i brakiem szeryfów. Warto również zauważyć, że litery nie mają ani jednego rogu.

Ponadto w 2006 r. Serwis uzyskał mały symbol graficzny w postaci jasnoniebieskiego ptaka. Kupił ten rysunek w iStock za jedyne 15 USD. Simon Oxley, autor ilustracji, nawet nie zdawał sobie sprawy, że jego prace będą kiedykolwiek publikowane w wiadomościach BBC i CNN. To prawda, że ​​mały ptak o imieniu Larry, nazwany na cześć koszykarza Larry Bird, nie był częścią logo, ale ikoną na stronie. Firmom zabroniono używania zdjęć z iStock jako logo.

Na podstawie istniejącego obrazu Biz Stone wymyślił swojego ptaka: ze skrzydłami, dużym białym okiem i ostrym ogonem. Projektant Philip Pascuzzo podjął ten pomysł. Potem pojawiły się dwie dodatkowe opcje dla symbolu graficznego. Pierwszy jest w stylu kreskówkowym, drugi w minimalistycznym stylu.

2010 – 2012

Na nowym logo firma połączyła znajomy napis „twitter” (po lewej) i maskotki Larry (po prawej). Twórcami ostatecznej wersji rysunku są Philip Pascuzzo i Douglas Bowman. Podążali ścieżką zwięzłości, usuwając wszystkie elementy, które ich zdaniem były niepotrzebne. Była jednokolorowa sylwetka symbolizująca tweety.

2012 – obecnie

5 czerwca 2012 r. Wprowadzono zaktualizowaną ikonę o nazwie „Ptak z Twittera”. Właściciele sieci społecznościowej zdecydowali, że postać korporacyjna mówi sama za siebie, dlatego usunęli słowo „twitter”. W momencie tworzenia logo jego autor Martin Grasser właśnie ukończył Art Center College of Design i rozpoczął pracę w agencji West. Znana usługa mikroblogowania okazała się jednym z pierwszych klientów.

Grasser pomalował co najmniej tysiąc ptaków, zanim osiągnął idealne proporcje. Następnie artysta zaoferował gotowe szkice Jacka Dorseya 24, a on bez wahania wybrał opcję 5CS.

Obecne logo jest inspirowane trzepoczącym kolibrem. Ilustracja składa się z 15 okręgów nałożonych na siebie warstwami. Z tego powodu zagięcia dzioba, głowy, skrzydeł i klatki piersiowej mają nienaganny kształt. Ponadto stosunek dużych i małych kół jest zbliżony do złotego podziału.

Ptak jest skierowany w górę, co jest symbolem nadziei, wolności, rozwoju i nieograniczonych możliwości. Kręgi, z którymi został utworzony, oznaczają połączenie pomysłów i zainteresowań różnych ludzi.

Godło

Logo w postaci niebieskiego ćwierkającego ptaka nie pojawiło się od razu: początkowo była to mała ikona. Został zakupiony w wyspecjalizowanym serwisie za jedyne 15 USD od Simona Oxleya. Rysunek przedstawia z boku małego ptaka lecącego w górę ze spiczastym ogonem i rozpostartymi skrzydłami. Linie są ukośne, gładkie, bez kanciastości. Teraz „Ptak Larry” to nie tylko emblemat, ale także maskotka serwisu.

Czcionka i kolory

Stworzono specjalną czcionkę dla tekstowej części sieci społecznościowej. Charakteryzuje się zaokrąglonymi kształtami, opływowymi liniami i brakiem szeryfów. Litery są posiekane, małe, równej wysokości, z wystającym „t” bez lewej połowy górnej poprzeczki. Logo firmy ma kolor jasnoniebieski.