Tommy Hilfiger Logo

Tommy Hilfiger Logo

Tommy Hilfiger to firma markowych ubrań, butów i akcesoriów, która nawiązuje do klasycznego amerykańskiego stylu. Wystąpiła w 1985 roku, prezentując swoją debiutancką kolekcję, ale stała się znana dopiero w 1992 roku, kiedy stała się publiczna. W 2010 roku firma została kupiona przez Phillips-Van Heusen Corporation za 3 miliardy dolarów.

Znaczenie i historia

Tommy Hilfiger Logo Historia

Logo Tommy Hilfiger nigdy się nie zmieniło od 1985 roku. A wszystko dlatego, że pierwotnie była to twarz marki: tożsamość wizualna decydująca o sukcesie marketingu została zbudowana na logo. Ten rozpoznawalny znak towarowy został opracowany przez dyrektora artystycznego i projektanta George’a Loisa. Od tego czasu czerwono-biało-niebieski wzór stał się centralną ozdobą koszulek, kurtek i spodni. Tak więc pojawił się nowy trend w modzie, w którym najważniejsze nie była odzież Tommy Hilfiger, ale jej logo.

Ale taka strategia była porażką. W 1999 r. Udziały producentów prawie spadły o połowę, sprzedaż spadła, a flagowe sklepy w Beverly Hills i Londynie zostały zamknięte. Właściciel marki uznał, że społeczeństwo nie jest gotowe na przygody i nie chce już widzieć słynnego logo. Zmniejszył to, a nawet zaczął myśleć o użyciu czegoś eleganckiego zamiast trójkolorowych czworokątów, takich jak Prada lub Gucci. Idea reformistyczna pozostała jednak niezrealizowana.

Godło

Tommy Hilfiger Godło

Trudno w to uwierzyć, ale litera „H” jest zaszyfrowana w graficznej części logo. Symbolizują go dwa prostokąty koloru białego i czerwonego ułożone poziomo. Te dwa prostokąty pokrywają się również z flagą „Hotel” z Międzynarodowego Kodeksu Sygnałów. Marynarze używają go, gdy chcą zgłosić obecność pilota na pokładzie. Oczywiście Tommy Hilfiger nie nadał takiego znaczenia swojej odznace. Wybrał to tylko ze względu na skojarzenie z „H”.

A emblemat przekazuje główne wartości firmy, które są oparte na stuprocentowym zaangażowaniu w amerykański styl. Dlatego zawiera dwa ciemnoniebieskie paski zaczerpnięte z pierwszej flagi USA pod nazwą „Serapis”. Przekazują dziedzictwo historyczne i łączą markę mody z kulturową przeszłością ojczyzny.

Czcionka

Nazwę marki uzupełnia zwrot „Tommy Hilfiger”, który jest pisany wielkimi literami bezszeryfowymi. Do zaprojektowania napisu projektanci użyli czcionki Gill Sans. Najczęściej obraz składa się z dwóch słów. Ale czasami nazwa firmy znajduje się dokładnie w poziomych niebieskich paskach. W takim przypadku odstępy między literami mogą się różnić.