Tinder Logo

Tinder Logo

Tinder to internetowa platforma randkowa opracowana przez Hatch Labs w 2012 roku. Zasadniczo jest to aplikacja, która pozwala użytkownikom Facebooka wyjść poza ich zwykły krąg znajomych. Jest przeznaczony tylko dla tych, którzy mają konto w serwisie społecznościowym i wybiera osoby na podstawie geolokalizacji. Usługa jest częściowo spieniężona: płatne usługi pojawiły się w marcu 2015 roku.

Znaczenie i historia

Tinder Logo Historia

Popularny program randkowy od dawna kojarzony jest z ogniem – i to nie tylko dlatego, że słowo „hubka” oznacza materiał łatwopalny. Chodzi o ikonę, która przedstawia sylwetkę płomienia. Pojawia się również na oficjalnym logo: najpierw ten symbol był częścią napisu, a potem stał się niezależnym elementem, podobnie jak Nike Swoosh.

2012 – 2017

Pierwsze logo aplikacji randkowej zawiera jej nazwę zapisaną małymi literami. Projektanci zastosowali elegancki, zaokrąglony krój, ale odeszli od klasyki. Opierały się na nietypowych kształtach, więc „t” nie ma lewej strony kreski poziomej, nad „i” zamiast punktu rysowany jest płomień, „n” przypomina odwrócone „u”, „d” wygląda jak „o” z pionową linią, poprzecznie pasek wewnątrz „e” jest ścięty, a „r” nie ma rogów na zagięciu.

2017 – obecnie

Latem 2017 roku platforma randkowa wprowadziła nowe logo. On też ma iskrę: twórcy pozostawili płomień jako główny symbol Tindera. Dopiero teraz ten znak został przeniesiony ze statusu „zamiany kropki nad i” na status niezależnego elementu i umieszczony po lewej stronie napisu.

Czcionka też się zmieniła. Twórcy logo postanowili nie eksperymentować, więc wybrali klasyczny krój pisma bezszeryfowego. Z pierwszego pozostawili tylko zaokrąglony kształt liter, aby słowo „hubka” nie wydawało się czymś obcym. Ostatnim akcentem było odnowienie palety: projektanci użyli ciemnoszarego, prawie czarnego koloru napisu i różowo-pomarańczowego gradientu dla sylwetki płomienia.

Godło

Iskry Tinder nie trzeba przedstawiać. Użytkownicy Facebooka, którzy znają aplikację randkową, doskonale wiedzą, do czego odnosi się ten symbol. Dlatego przeprojektowanie z 2017 roku doprowadziło do tego, że płomień ostatecznie oddzielił się od słowa i uzyskał niezwykły projekt graficzny.

Program miał wcześniej ikonę w kształcie iskry, ale potem był całkowicie pomarańczowy i wyglądał zupełnie inaczej. Po 2017 roku zaczęła być przedstawiana jako bardziej zaokrąglona, ​​z ostrymi punktami i gradientową teksturą. Kolor różowy (dół) płynnie przechodzi w pomarańczowy (góra), co tworzy nie tylko odbicie, jak prawdziwy ogień, ale także efekt 3D. W tym przypadku zmiana odcieni wygląda jak ruch płomienia.

W starej wersji minimalistyczna ikona służyła jako kropka nad literą „i”. Teraz stał się synonimem aplikacji Tinder – nie potrzebujesz nawet napisu, aby zrozumieć, do czego odnosi się ten symbol. Jeśli chodzi o znaczenie płomienia, istnieje kilka wersji tego i wszystkie są związane z funkcjonalnością programu.

Słowo „hubka” oznacza przedmiot, który zapala się nawet od kawioru. Można tu doszukać się metaforycznej symboliki: ognia duszy, żarliwej pasji, podżegania do nowych relacji. Wszystkie te skojarzenia wpisują się w koncepcję platformy randkowej i wyjaśniają, dlaczego na logo pojawiła się sylwetka płomienia, a nie kolejny abstrakcyjny rysunek.

Czcionka i kolory

Czcionka starego i nowego emblematu Tinder jest zupełnie inna. W pierwszym przypadku wygląda jasno i niestandardowo, w drugim wygląda bardziej klasycznie. W najnowszej wersji, tak jak poprzednio, litery nie mają szeryfów.

Wybór palety jest symboliczny. Projektanci preferowali kolor pomarańczowy, który nawiązuje do czakry związanej z energią kreatywności i pociągiem seksualnym. Po przeprojektowaniu w 2017 roku rozcieńczyli go odcieniami różu, aby uzyskać gładki gradient.