TikTok Logo

TikTok Logo

TikTok to usługa internetowa, która umożliwia tworzenie krótkich filmów i przeglądanie ich w przeglądarce. Został on uruchomiony w 2016 roku przez firmę technologiczną Bekedance Ltd. z Pekinu Jest to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji w Chinach i innych krajach.

Znaczenie i historia

TikTok Logo Historia

Ósma nuta jest przedstawiona na logo TikTok. Wybór symbolu wynika z faktu, że platforma medialna jest często używana do kręcenia małych teledysków. Wzór wygląda niecodziennie dzięki połączeniu trzech kolorów: czarnego, fioletowego i niebieskiego. Zgodnie z pomysłem projektantów czerń przypomina salę podczas koncertu rockowego, kiedy wokół jest ciemno, a światło pada tylko na scenę.

W tym przypadku godło wydaje się stereoskopowe. Wiele osób uważa, że ​​musisz na nią spojrzeć w okularach 3D. Jest to jednak błędna opinia, ponieważ programiści nie postanowili stworzyć anaglifu i nie zmienili obrazu w poziomie. Próbowali przedstawić efekt drżenia, który jest drżącym dźwiękiem, gdy powtarzana jest jedna nuta. W końcu aplikacja TikTok w Chinach znana jest jako Douyin, co dosłownie tłumaczy się na angielski jako „Shaking Music”. W rezultacie logo wygląda na zniekształcone przez fale elektromagnetyczne.

Od 2016 r

TikTok Logo 2016–....

Symbol nowej aplikacji wybrał notatkę. Ale jednocześnie projektanci dodali efekt podobny do kolorów 3D, jeśli spojrzysz na obraz bez okularów.

2017-2018

TikTok Logo 2017–2018

Nazwa TikTok została dodana do symbolu, aby zwiększyć rozpoznawalność marki na całym świecie. Logo notatki znajdującej się w aplikacji lub na innych produktach reklamowych nie zawsze gwarantowało rozpoznawalność marki i zapamiętywanie. Dzięki dodaniu do symbolu nazwy „TikTok” użytkownicy lepiej zapamiętali markę.

2018- obecnie

TikTok Logo 2018–....

W 2018 roku popularna chińska aplikacja Musical.ly stała się częścią TikTok. Potem pojawił się nowy projekt logo. Teraz efekt 3D został przypisany do litery „O”. Reszta logo nie uległa zmianie.

Godło

Od 2017 r. Część graficzną logo uzupełnia napis „TikTok”. Początkowo „Tik” i „Tok” zostały napisane osobno, z szerokim wcięciem, ale następnie połączone w jedno słowo. Stało się to w 2018 roku. Następnie litera „o” pojawiła się jak fioletowo-niebieski kontur.

Ponadto projektanci nieznacznie zmodyfikowali styl znaków: zastąpili kwadratową kropkę nad „i” okrągłym i skrócili kreski „T” i „k”. Ale podstawowa typografia pozostała taka sama. Twórcy polegali na dobrze czytanej czcionce bezszeryfowej, ponieważ ich zdaniem jest ona idealna dla marki.

Układ elementów nie jest regulowany: tekst można umieścić zarówno pod notatką, jak i po jej prawej stronie. W zależności od tego jego rozmiar może się nieznacznie różnić. Gdy obie części logo znajdują się blisko płaszczyzny poziomej, napis „TikTok” jest taki sam jak symbol graficzny.

Kolory

Aby przekazać muzyczny efekt tremolo, projektanci połączyli kilka kolorów. Główny jest czarny (# 010101). Przedstawił notatkę. Opcjonalnie – fioletowy odcień czerwieni (# EE1D52) i turkusowy jasny Aqua (# 69C9D0). Są one nierównomiernie ułożone jeden na drugim, co sprawia wrażenie, że wzór drży pod wpływem pola elektromagnetycznego.