Swatch Logo

Swatch Logo

Swatch to marka zegarków męskich należąca do The Swatch Group Ltd. Został założony w 1983 roku przez biznesmena Nicholasa George’a Hayeka. Siedziba znajduje się w mieście Biel kanton Berno (Szwajcaria).

Znaczenie i historia

Swatch Logo Historia

Pojawienie się tej europejskiej marki miało stanowić przeciwwagę dla rynku azjatyckiego dzięki strumieniowi tanich kopii zegarków. Dokładnie to zamierzał Nicholas George Hayek, kiedy kupił podstawę swojego przyszłego projektu – dwóch producentów zegarków, którzy rozbili się. Były to ASUAG i SSIH.

Ponadto przedsiębiorca postanowił stworzyć proste i niedrogie modele. Dlatego połączył nowoczesne sztuczne materiały i zaawansowane technologie montażu w produktach marki. Dokonał również radykalnej zmiany projektu i logo, po czym wprowadził własną serię towarów, łącząc przystępną cenę ze szwajcarską jakością.

Uważa się, że zasadę tę podkreśla nazwa znaku towarowego, która znajduje odzwierciedlenie w logo. W końcu powstaje z połączenia dwóch fundamentów: Second + Watch. Wybierając taką nazwę, właściciel chciał przekazać klientom, że nic nie trwa wiecznie, a jego produkty są tanie, proste i tymczasowe (jednorazowe, na każdy dzień). Chociaż według innej wersji, uważa się, że nazwa firmy pochodzi od kombinacji słów „szwajcarski zegarek”.

Godło

Logo firmy osi czasu nigdy się nie zmieniło. Wygląda dokładnie tak samo jak w roku pojawienia się. Zawiera dwa podstawowe elementy: graficzny (flaga Szwajcarii) i słowny (nazwa marki).

Tekst jest pisany gładkimi małymi literami. Mają opływowy kształt i zaokrąglenie (nawet w częściach narożnych), aby zmaksymalizować powiązanie logo z okrągłym zegarem. Dolna połowa „s” jest płaska, podobnie jak góra, więc symbol stoi pewnie na podstawie. Ciekawe elementy wyróżniają dwa kolejne znaki: „a” i „t”. Ten pierwszy ma otwartą nogę u dołu, podczas gdy drugi nie ma połowy poziomego skoku.

Część graficzna godła składa się z szerokiego krzyża z identycznymi fragmentami długości. Na początku możesz pomyśleć, że jest to oznaczenie międzynarodowej organizacji Czerwonego Krzyża, ale ta opinia jest błędna. W logo użyto elementu szwajcarskiej flagi państwowej – białego krzyża na czerwonym tle, podczas gdy czerwony krzyż ma wszystkie kolory przeciwne. Ta technika ma wartość marketingową: przypomina, że ​​produkty są wytwarzane w Szwajcarii – najważniejszym kraju obserwacyjnym na świecie.

Czcionka i kolor

Litery w słowie są pisane małymi literami i są rozmieszczone tak równo, jak to możliwe, aby dokładnie pasowały do ​​siebie. Nogi „t” i „h” mają tę samą wysokość. Zestaw słuchawkowy jest indywidualny, przypomina Swatch it, opracowany przez Samuela Park.

Paleta kolorów nie jest zróżnicowana i składa się z białego (krzyż), czerwonego (flaga, bliżej szkarłatu), czarnego (litery). Alternatywnie nazwa marki może być biała na szarym tle.