Supreme Logo

Supreme Logo

Marka Supreme pojawiła się w 1994 roku. Początkowo był to mały sklep z deskorolkami w centrum Manhattanu. Następnie rozwinął się w sieć sklepów promujących styl uliczny i zaczął współpracować z firmami modowymi, projektantami, artystami, fotografami mody, deskorolkami i celebrytami. Producent zajął więc własną niszę, wybierając kulturę młodzieżową jako wytyczną.

Znaczenie i historia

Supreme Logo Historia

Słynne czerwono-białe logo, znane jako Supreme Box, stało się symbolem wysokiego statusu. Godło powstało w 1994 roku, kiedy został uruchomiony pierwszy markowy sklep z odzieżą. Sklep specjalizujący się w produktach Spitfire, Shorty i Zoo York, ale przedsiębiorcy zaczęli myśleć o stworzeniu własnej marki.

James Jebbia, jeden z właścicieli firm, chciał oznaczyć otwarcie sklepu skate w koszulce z własnym nadrukiem. To wtedy publiczność po raz pierwszy zobaczyła logo Supreme. To prawda, że ​​nawet James w tym momencie nie podejrzewał, że ten napis wkrótce stanie się popularny.

Kultowe logo zawdzięcza swojemu przyjacielowi Jamesowi Jebbii, który pożyczył grafikowi książkę o Barbarie Kruger. Barbara – artystka konceptualna z USA – zasłynęła z niecodziennych kolaży na bardzo społeczne tematy. Biały tekst Futury w czerwonej ramce, który był inspiracją dla marki Supreme, został po raz pierwszy zaprezentowany na wystawie w Public Address w 1981 roku.

Ale autorka pomysłu wcale się nie denerwowała z powodu kradzieży jej indywidualnego stylu. Jej zdaniem własność intelektualna nie istnieje: jest to tylko sposób kontroli korporacyjnej. Z tego samego powodu artysta nie poszedł do sądu.

Sam Supreme rozpoczął legalną bitwę z inną firmą, która wybrała podobny projekt. Domagał się, aby marka Married To The Mobor zwróciła 10.000.000 $ za użycie etykiety Supreme Bitch na czapkach i koszulkach. Barbara Kruger z kolei nazwała to, co się dzieje, głupią farsą i powiedziała, że ​​czeka, aż zostanie oskarżona o naruszenie praw autorskich.

W 2017 roku firma uwieczniła skandaliczne logo w krótkich polach upraw. Specjalnie w tym celu poprosiła grupę Circlemakers o przedstawienie nazwy marki Supreme na jednym z kalifornijskich pól.

Godło

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że słowo „Najwyższy” nie jest niczym specjalnym: zwykłe białe litery bez elementów dekoracyjnych znajdują się wewnątrz czerwonego prostokąta. Ale właśnie to jest częścią rozpoznawalnego pisma ręcznego Krugera.

Logo zachowuje oryginalny styl kolażu zastosowany na plakacie w celu poparcia aborcji. Zgodnie ze swoimi twórczymi tradycjami artystka przedstawiła frazę „Twoje ciało to pole bitwy” na czarno-białej fotografii. Producent odzieży zauważył, jak niezwykły jest biały napis na czerwonym tle, i postanowił pożyczyć projekt koncepcyjny.

Czasami jednak Supreme decyduje się na eksperyment. Mogą to być zmiany w palecie kolorów w ramach czarno-białych monochromatycznych lub odważniejszych kroków. Na przykład po trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii w 2011 r. Pojawiła się seria koszulek z logo BOGO, aw 2017 r. Firma na krótko zmieniła projekt znaku towarowego na cześć znanego z późnej mody eksperta Gary’ego Warnetta.

Czcionka

Słynne czerwono-białe logo Supreme Box używa czcionki Futura Heavy Oblique. Został zaprojektowany przez Paula Rennera dla odlewni typu Bauer w 1927 roku. Jest groteskowy, inspirowany prostymi geometrycznymi kształtami, w tym okręgami i prostokątami. Pogrubione litery są pisane kursywą ze spadkiem po prawej stronie. Brak szeryfów jest kompensowany przez gładkie wygięcia zaokrąglonych elementów.