Supernatural Logo

Supernatural Logo

Supernatural – amerykańska fantazja z elementami horroru i horroru, stworzona przez Erica Kripke. Po raz pierwszy został wprowadzony w 2005 roku w The WB. Czas trwania każdej serii wynosi 35–48 minut. Razem nakręcony 15 sezonów. Głównymi bohaterami są bracia Winchester. W role wcielają się Jensen Ackles (Dean) i Jared Padalecki (Sam).

Znaczenie i historia

Supernatural Logo Historia

Seria otrzymała swój własny znak wyróżniający natychmiast po wyjściu z ekranu. Jak przystało na fantazję, jest nasycona mistycyzmem i tajemnicą. W rezultacie loga (kilka z nich) dokładnie oddają ducha nadprzyrodzonego.

Oryginalny nadprzyrodzony emblemat, który pojawił się w 2005 roku, miał klasyczną czcionkę dla tego gatunku – surową i nieco zorientowaną. Chociaż nazwa jest w pełni pisana wielkimi literami, pierwsza postać wygląda wyżej niż reszta. We wszystkich kolejnych odmianach słowo wygląda złowieszczo i zastraszająco. Twórcy osiągnęli ten wynik dzięki starannemu doborowi kolorów i nietypowym technikom wizualizacji.

Symbol

W filmie występuje wiele postaci, które łączą się z innym światem. Jednym z najważniejszych elementów odzwierciedlonych nie tylko w logo, ale także w tatuażach głównych bohaterów, jest pentagram. W przeciwieństwie do klasycznego znaczenia ma nieco inne znaczenie, a zatem ma inną funkcję. Działa jako osobisty amulet, chroniąc bohaterów przed siłami zła. Taki znak uniemożliwia demonom przejęcie ich ciał. Podczas gdy w świecie okultystycznym pentagram wyraża ideę jedności pięciu elementów natury.

Kolejnym kluczowym elementem jest heksagram jednorożcowy. Sześcioramienna gwiazda została stworzona przez XIX-wieczny Hermentyczny Zakon Złotego Brzasku. Tradycyjnie uosabia kombinację przeciwieństw, ale w serii jest używany jako znak tajnego stowarzyszenia Men of Letters.

Czcionka i kolor

Nazwa filmu jest wielka. Wszystkie litery są ściśle uszeregowane pod względem wysokości. Nietypowość daje im nie forma, ale tło, ponieważ są one uzupełnione różnymi efektami 3D. Jednocześnie znaki są subtelne, jakby wyłaniały się z nicości.

Oddawanie barw logo uległo wielu zmianom. Aby osiągnąć złowieszcze, programiści nieustannie eksperymentują. W drugim sezonie używali symboli żółtego ognia, w trzecim – jasne litery z efektem błyskawicy, w czwartym – czerwone znaki krwawiące, w siódmym – napis z czarną lepką żywicą.