Snapchat Logo

Snapchat Logo

Snapchat to aplikacja mobilna stworzona w lipcu 2011 roku na podstawie projektu Picaboo. Jego twórcy, Bobby Murphy i Evan Spiegel, skupili się na ułatwieniu udostępniania zdjęć i filmów. W rezultacie użytkownicy mogą ustawić czas wyświetlania treści multimedialnych w zakresie od 1 do 10 sekund. Następnie zdjęcia i filmy znikają na zawsze z telefonu odbiorcy.

Znaczenie i historia

Snapchat Logo Historia

Logo, znane jako Ghostface Chilian, pojawiło się w czasie, gdy aplikacja nazywała się Picaboo. Został wynaleziony przez Evana Spiegela. Przemawiając na Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności w Cannes Lions, 25-letni miliarder przyznał, że spędził czas rozwijając ikonę tylko jednego wieczoru. I namalował go na komputerze we własnej sypialni.

Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy nadał swojej postaci imię Ghostface Chilian na cześć amerykańskiego rapera Ghostface Killaha z gangsterskiej grupy muzycznej Wu-Tang Clan. Nie jest to zaskakujące, ponieważ sam Spiegel był oddanym fanem i raperem.

2011 – 2013

Pierwsze logo Snapchat pasuje do ikony Picaboo. Przedstawia uśmiechniętego ducha z wystającym językiem, okrągłą głową, dwoma krótkimi ramionami i nierówną podstawą. Wygląda jak klasyczny kostium na halloween.

2013-2019

Na nowym logo duch stał się bezimienny. Jeśli uważasz, że właściciele aplikacji, sugeruje to, że każdy użytkownik jest twarzą Snapchata. Ale sceptycy podejrzewali zupełnie inne powody przeprojektowania. Ich zdaniem zmiany w znaku graficznym związane są z pozwem wniesionym przez jednego z twórców Picaboo z powodu naruszenia jego praw autorskich.

2019 – obecnie

Rok 2019 został zapamiętany z powodu najbardziej skandalicznej aktualizacji logo Snapchat. Twórcy sprawili, że zarys ducha był grubszy i ciemniejszy niż wywołał falę krytyki. Zmiany nie zostały ogłoszone: w sklepie iOS niespodziewanie dla wszystkich pojawiła się ulepszona wersja aplikacji z poprawkami błędów i nietypową ikoną.

Przypuszczano, że pozostanie to niezauważone, ale użytkownicy natychmiast zauważyli zdjęcie. Zaczęli składać skargi, składać petycje i pisać negatywne recenzje w App Store. Wielu usunęło Snapchata z telefonu z powodu brzydkiej, ich zdaniem, odznaki. Z kolei kierownictwo Snap Inc. powiedziało, że gruby kontur sprawia, że ​​logo jest bardziej widoczne i atrakcyjne.

Godło

Pojawienie się maskotki Ghostface Chilian jest związane z Picaboo. Jeśli podzielisz to słowo na logiczne części, otrzymasz „Pic a Boo”, czyli „fotografię ducha”. Korzystając z kreskówkowego obrazu, twórcy Snapchata pierwotnie pokonali koncepcję blaknących ujęć. Warto również zauważyć, że zawartość nie jest całkowicie usuwana z aplikacji: jest przechowywana w pamięci, ale użytkownicy tracą do niej dostęp. Logo widma dosłownie mówi: jeśli czegoś nie widzisz, nie oznacza to, że nie istnieje.

Kolor

Biały duch otoczony czarnym konturem znajduje się w żółtym kwadracie z zaokrąglonymi rogami. Początkowo tło było gradientowe, z trójwymiarowym cieniowaniem i podświetleniem. Potem stało się jasne i jednolite. Według Snap Inc. zastosowany odcień to Pantone Yellow U lub Hex 0xFFFC00. Deweloperzy od dawna szukają odpowiedniego koloru, patrząc na logo konkurencji. W rezultacie wybrali kolor żółty, ponieważ nikt go nie miał.