Slipknot Logo

Slipknot Logo

Slipknot to amerykański zespół, który wykonuje ekstremalny i alternatywny metal. Zasłynęła nie tylko z agresywnych tekstów, ale także ze swojego żywego wizerunku scenicznego: muzycy występują w maskach i kombinezonach z numerami seryjnymi. Obrazy cały czas się zmieniają, a także skład uczestników. W 2006 roku zespołowi udało się zdobyć uznanie: otrzymał nagrodę Grammy za singiel „Before I Forget”.

Znaczenie i historia

 

Slipknot Logo Historia

Slipknot ma kilka charakterystycznych znaków, które określają jego styl. Obejmuje to oznaczenie słowne i dwa abstrakcyjne symbole graficzne. Jedną z nich jest dziewięcioramienna gwiazda znana jako nonagram. Pojawiła się na okładce albumu w 1995 roku, więc jest to integralny element obrazu.

Nieco później opracowano logo w kształcie litery „S”. Długoletni przyjaciel grupy Greg Welts (tatuażysta pracujący w niepełnym wymiarze godzin) postawił go na nodze Andersa Colsefniego. Wokalista przyznał, że na początku był to fantazyjny znak dolara, ale potem zaczęli używać go jako godła.

Symbol

Nonagram składa się z trzech równobocznych trójkątów o wklęsłych bokach. Kształty geometryczne są obracane o 80, 40 i 0 stopni, umieszczone jeden na drugim. Pomimo powszechnego przekonania nie jest to atrybut satanistyczny. Chociaż gwiazda wygląda złowieszczo, symbolizuje wieczne wartości: pamięć, przyjaźń, lojalność i jedność. A dziewięć rozbieżnych promieni wskazuje na ścisły związek między członkami zespołu.

Znak w postaci „$” nie ma ukrytego znaczenia. Jest to prosty abstrakcyjny wzór, który służy do personalizacji Slipknot. Duża liczba kolców i ostrych narożników wiąże się z agresywną kreatywnością grupy.

Czcionka i kolor

Słowo logo w formie napisu „Slipknot” ma oryginalny styl. Litery nie są drukowane, lecz pomalowane chaotycznymi, nierównymi liniami. Z tego powodu nie mają wyraźnych granic: małe pociągnięcia wystające ze wszystkich stron przypominają kolce i smugi. Indywidualna czcionka została opracowana specjalnie dla kolektywu muzycznego. Sami uczestnicy wymyślili to, aby przekazać zbuntowany nastrój metalu.

Czerwony, czarny, szary i biały to główne kolory, które dominują na emblematach amerykańskiej grupy. Tworzą złowrogi kontrast, chociaż najczęściej są stosowane indywidualnie. Dokładny wybór zależy od kontekstu wizualnego.