Skyrim Logo

Skyrim Logo

Skyrim to wieloplatformowa i wielozadaniowa gra wideo prezentowana przez Bethesda Softworks i stworzona przez studio komputerowe Bethesda Game Studios. Jest piąta w serii o nazwie The Elder Scrolls. Jego cechą jest otwarty świat i trzy dodatki do pobrania. Gra zadebiutowała późną jesienią 2011 roku i została natychmiast dostosowana do trzech popularnych platform – Xbox 360, Playstation 3, Windows. W 2016 roku nastąpiło ponowne wydanie przeznaczone dla nowej generacji Xbox One i Playstation 4.

Znaczenie i historia

Logo Skyrim pojawiło się jednocześnie z wydaniem. Nosi nazwę Pieczęć Akatosha na cześć wyróżniającego znaku Legionu Cesarskiego, sił zbrojnych Imperium Tamriel. Jak sama nazwa wskazuje, pieczęć należy do głównego bóstwa panteonu – smoka. Jego głównym zadaniem jest szlachetna misja ochrony Imperium. Dlatego Akatosh, jako najwyższy Smoczy Bóg Czasu, w takiej czy innej formie jest obecny na prawie wszystkich regaliach świata fantasy, z wyjątkiem Dunmera.

Godło

Oryginalny znak Skyrim przedstawia artystycznie stylizowanego smoka w locie z szerokimi skrzydłami. Rysunek jest niemal lustrzany, zarówno w pionie, jak iw poziomie. Głowa i ogon równoważą się, powtarzając podstawowe kontury przekazywane na zakrętach.

Symbol

Unikalny emblemat reprezentuje niezwyciężoną siłę – potężną i piękną, pomimo wizerunku. Autorzy starali się przekazać ścisłą harmonię „złotej części” w każdej linii smoka. Charakterystyczne kolce są widoczne na mitycznym stworzeniu: dwa po wewnętrznej stronie skrzydeł, ten sam na głowie i jeden (najszerszy) na końcu ogona. To czyni smoka dokładnie tak, jak spotyka kanony magicznego ładu świata.

Czcionka i kolor

Część tekstowa logo jest wykonana w indywidualnym stylu. W tym celu użyto osobistej czcionki, która wizualnie przypomina elementy kilku zestawów słuchawkowych: Trajan, FrizQuadrata, Typo3, Sovngarde i Medieva. W słowie „Skyrim” wszystkie litery są pisane małymi literami i opatrzone cienkimi serifami. Kolorystyka logo jest prosta i monochromatyczna. Najczęściej zawiera połączenie czerni, bieli i szarości z częściowym odcieniem.