Skype Logo

Skype Logo

Skype to program do komunikacji głosowej w postaci czatu wideo i komunikatora. Wcześniej była własnością Skype Limited, która pojawiła się w 2003 roku. W drugiej połowie 2005 roku została przejęta przez eBay Corporation, aw 2011 roku wszelkie prawa do oprogramowania zostały przeniesione na Microsoft.

Znaczenie i historia

Skype Logo Historia

Aby konkurować z tradycyjnymi sieciami telekomunikacyjnymi, platforma Skype musiała zwrócić na siebie uwagę. Aby to zrobić, potrzebowała jasnego i zapadającego w pamięć logo, o które programiści zadbali jeszcze w roku wydania programu.

2003 – 2004

Kiedy pojawiła się nowa usługa, która łączyła czat wideo i komunikator internetowy, miała niezwykły emblemat ze słowami „skype” w tle połączonych kręgów. W części graficznej projektanci zastosowali kolor ciemnoczerwony, a słowo biały. Aby wzbudzić zainteresowanie, wzmocnili paletę gradientem.

2004  -2005

W 2004 roku artyści zarysowali logo wyraźnym konturem, przesunęli gradient i zmniejszyli intensywność czerwieni, zastępując ją szkarłatnym odcieniem.

2005 – 2006

Kolejne przeprojektowanie doprowadziło do modyfikacji palety. Tło jest jasnoniebieskie, a napisy są niebieskie.

2006 – 2012

W 2006 roku Skype otrzymał logo podobne do wersji z lat 2003-2004. Jedyną różnicą jest to, że projektanci zastosowali kolor niebieski zamiast czerwonego.

2012 – 2017

Microsoft, który kupił Skype’a w 2011 roku, nakazał zmianę logo. Rok później przedstawiono wariant bez gradientu i cienką linią obrysową.

2017 – 2019

W 2017 roku oprogramowanie otrzymało nowe logo, które lepiej pasuje do marki Microsoft. Składał się z dwóch elementów: zaokrąglonego kształtu geometrycznego z literą „S” (po lewej) i napisem „Skype” (po prawej).

2019 – obecnie

Nowoczesna ikona została wprowadzona 16 sierpnia 2019 roku. Nie ma w nim nazwy programu – tylko litera „S” wewnątrz połączonych niebieskich kółek.

Godło

Microsoft, jako nowy właściciel Skype, próbował zachować oryginalny wizerunek marki, ale wprowadził kilka zmian, aby nowe logo wyglądało harmonijnie na tle pozostałych symboli korporacyjnych Microsoftu. Musiała zmienić proporcje i usunąć napis. Jednocześnie pozostawiła po sobie niebiesko-białą paletę i kształt chmury.

Czcionka i kolory

Starsze emblematy Skype’a wykorzystywały czcionkę Arial Rounded MT Bold. Po ogromnym przeprojektowaniu, którym kierował Microsoft, litery zaczęły wyglądać inaczej. Twórcy skupili się na cienkich liniach i pozbyli się zaokrąglonych końców.

Do 2005 roku głównym kolorem był czerwony. Wtedy program kojarzył się już tylko z odcieniami błękitu, rozrzedzonymi błękitem i bielą.