Reebok Logo

Reebok Logo

Reebok to międzynarodowa marka produktów sportowych, która od 2006 roku należy do niemieckiej korporacji Adidas. Wystąpił w 1895 roku. Był znany pod różnymi nazwami: J. W. Foster & Co, J. W. Foster & Sons, Mercury Sports Footwear. Od 1958 roku nosi nazwę Reebok.

Znaczenie i historia

Reebok Logo Historia

Logo marki zmieniało się kilkakrotnie, odzwierciedlając zmiany w działaniach.

1958 – 1977

Po wprowadzeniu na rynek nowego modelu obuwia Mercury w 1958 r. Postanowiono zmienić markę – nazwa firmy zmieniła się na „Obuwie sportowe Mercury”. Niestety nie przyniosło to pożądanych rezultatów, dlatego dopiero 2 lata później, w 1960 r., Synowie Fostera zmienili nazwę firmy na „Reebok”. Nie był to przypadek – słowo „rebok”, oznaczające afrykańską antylopę, symbol prędkości ruchu. W języku afrykańskim nazwa brzmi „reebok”. Ta nazwa zapuściła korzenie i jest nadal zachowana.

1977 – 1993

W połowie lat 70. firma postanowiła podbić rynek amerykański. W celu rozpoznawalności marki zmienia się logo firmy. Godło składa się z napisu Reebok, aby stworzyć, którego projektanci użyli czcionki Motter Tektura, aby podkreślić wyjątkowość marki. Dodatkowo obok napisu pojawiła się flaga Wielkiej Brytanii wskazująca kraj, w którym marka została stworzona.

1993 – 1997

W 1993 r. Godło stało się z trzema paskami i napisem „Reebok.

1997 – 2000

Wersja godła z 1997 roku powróciła, tylko tym razem napis znajduje się pod symbolem graficznym i jest stosowany w różnych wariantach kolorystycznych.

2000 – 2005

Prostokątny emblemat jest podzielony na dwie części. Po lewej – trzy niebieskie linie, po prawej – kursywą napis „reebok”, pisany małymi literami.

2005 – 2008

Projektanci stworzyli czerwony skrót „RBK” i niebieski znak w kwadratowej ramce. RBK to skrócona wersja pełnej nazwy Reebok.

2008 – 2014

Usunięto trzy paski. Zostawili tylko jeden napis Reebok. Bardziej rygorystyczne litery czcionek.

2014 – 2019

W 2014 r. Obok słowa „Reebok” umieszczono nowy znak w kształcie delty.

2019 – obecnie

Zwrot starego logo. Firma zwróciła logo, stworzone po raz pierwszy w 1993 roku. W całej swojej historii firma absorbowała mniejsze firmy, a Reebok zawsze koncentrował się na technologii. Kierunek rozwoju, który powinien być powiązany z rozpoznawalnym logo.

Godło

Firma wykorzystała trzy postacie, które były popularne w różnych latach. Pierwsza to flaga Wielkiej Brytanii, ponieważ Reebok pojawił się w tym kraju. Drugi to trzy zwężające się paski odpowiadające odznakom Adidas i Nike. Trzeci to Delta. Pojawił się w 2014 roku, kiedy marka postanowiła zmienić ukierunkowanie na ruch CrossFit.

Trójkąt Delta składa się z trzech czerwonych trapezów. Odzwierciedlają transformację społeczną, umysłową i fizyczną. Symbol korporacyjny uzupełnia czarne słowo „Reebok”, które pochodzi od nazwy afrykańskiej antylopy u Afrykanerów: „rhebok”.

Czcionka i kolory

Obecna wersja logo wykorzystuje czcionkę Motter Tektura, która pojawiła się w 1977 roku. Wszystkie symbole są przysadziste, szerokie, z otwartymi liniami w miejscach „R”, „e” i „b”. Pierwsza litera jest wielka, reszta to małe litery. Nogi „k” i „b” odpowiadają wysokością dużej literze. Charakterystyczna paleta marki obejmuje niebieski w odmianach od jasnoniebieskiego do ciemnego, a także szary, czarny i czerwony. Razem reprezentują kolor flagi Wielkiej Brytanii, z której pochodzi firma.