Ralph Lauren Logo

Ralph Lauren Logo

Ralph Lauren to znana amerykańska firma utworzona w 1967 roku. Wcześniej specjalizowała się wyłącznie w męskich więzi. Teraz produkuje ogromny asortyment towarów, w tym ubrania, buty, perfumy, różne akcesoria, meble i sprzęty gospodarstwa domowego.

Znaczenie i historia

Logo, znane jako Polo Pony, stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w świecie mody. Ozdabia koszulki, kieliszki koktajlowe i stroje z Hollywood. Ale w 1971 roku Ralph Lauren najmniej chciał zadowolić gwiazdy filmowe. Właściciel firmy stworzył logo, aby wykorzystać je w reklamie charytatywnej. Właściciel wybrał zdjęcie zupełnie przypadkowo, gdy przejrzał wzory krawatów. Widząc jednego z nich, od razu zdał sobie sprawę: to znakomita marka.

Nieco później, w czerwcu, właścicielka Laury postanowiła wyhaftować logo na mankietach koszul damskich. Wybitny projektant mody postrzegał ją jako wyjątkową ozdobę wraz z biżuterią. Po długich eksperymentach z wymiarami udało mu się stworzyć ostateczną wersję godła. Następnie przeniósł rysunek na inne rzeczy, w tym bawełniane koszulki flagowej marki Polo Ralph Lauren.

Godło

Znak towarowy oficjalnie pojawił się w 1974 roku: nowojorczycy po raz pierwszy zobaczyli go w gazetach. Od tego czasu niewiele się zmieniło, ponieważ właściciel firmy uważał obraz za symboliczny. Jego zdaniem gracz polo ucieleśnia amerykański styl, ducha sportowego, wysoką jakość, wyrafinowany luksus i lakoniczną elegancję.

Jeździec siedzi na biegnącym koniu i trzyma kij w prawej ręce. Jest to odzwierciedlenie dynamiki i siły, które są kluczowymi zasadami marki. Czarno-białe kolory podkreślają klasyczną prostotę. Jednak na ubraniach kolor logo często się zmienia: producent dostosowuje go do głównego tła, nie naruszając monochromatycznego wzoru.

Czcionka

W niektórych przypadkach obraz graficzny jest uzupełniany napisami. Na przykład słowa „Ralph” (po lewej) i „Lauren” (po prawej). W tym przypadku są one wykonane niestandardową czcionką z długimi prostokątnymi szeryfami i pociągnięciami o nierównej grubości. Wszystkie litery są wielkie, choć pierwsze „R” i „L” są znacznie większe niż reszta. Odstępy między literami są tak wąskie, że łączą się znaki.

Logo z frazą „Polo Ralph Lauren” jest również powszechnie znane. Został wprowadzony w 1993 roku wraz z linią sportową Polo. Twórcy chcieli skupić się na klasyce, więc styl napisu jest zbliżony do rzymskiego. Firma nie zmieniła czcionki, preferując własną typografię.