Queen Logo

Queen Logo

Queen to znany zespół rockowy z Wielkiej Brytanii. Pojawił się w 1970 roku, kiedy klawiszowiec Farrokh Bulsara (pseudonim Freddie Mercury), perkusista Roger Meddows Taylor i gitarzysta Brian Harold May połączyli się w jedną grupę muzyczną. Początkowo trzymali się trudnego kierunku, ale potem zaczęli grać pop rock.

Znaczenie i historia

Queen Logo Historia

Imię Queen zostało wymyślone przez Freddiego Mercury’ego. I namalował logo, ponieważ w 1969 roku ukończył studia artystyczne i był dobrze zorientowany w malarstwie. Teraz godło, które stworzył, jest tym samym legendarnym symbolem grupy, co fryzura Briana Maya.

1968 – 1970

Queen Logo 1968-1970

Zanim stała się grupą „Queen”, grupa muzyczna nazywała się Smile. Jego marka pasuje do wybranej nazwy. Okładki dysków ozdobiono uśmiechniętymi ustami z jaskrawoczerwonymi ustami i dwoma rzędami kryształowo białych zębów.

1973 – 1975

Queen Logo 1973-1975

Freddie Mercury zaprojektował pierwsze logo Queen w 1972 roku, ale wprowadził je dopiero rok po podpisaniu umów dystrybucyjnych. Oryginalny rysunek posłużył do zaprojektowania materiałów promocyjnych, albumów muzycznych i dużego bębna.

Według autora, emblemat zawiera znaki horoskopowe dla każdego z członków grupy: dwie wróżki dla Freddiego Mercury’ego (Panna), kraba dla Briana Harolda Maya (Rak) i dwa lwy dla Rogera Meddowsa Taylora i Johna Richarda Deacona (Leo). Nad nimi wisi ogromny feniks z szeroko rozstawionymi skrzydłami i ognistym płomieniem.

W centrum znajduje się stylizowana litera „Q” – podpowiedź słowa „ Queen”. Wewnątrz koła znajduje się wspaniała korona jako symbol monarchicznej władzy i odzwierciedlenie korporacyjnego stylu zespołu rockowego. Warto zauważyć, że logo niejasno przypomina Królewski Herb Wielkiej Brytanii. Najwięcej podobieństwa widać na obrazach lwów heraldycznych.

1975 – obecnie

Queen Logo 1975-....

W 1975 r. Grupa wprowadziła ulepszone logo. Freddie Mercury wyszczególnił obraz, dzięki czemu linie są ostrzejsze i dokładniejsze. Ale główna kompozycja się nie zmieniła: znaki zodiaku każdego muzyka, jak poprzednio, otaczają „Q”.

Godło

Wyrafinowana wieloskładnikowa odznaka Królowej została skomponowana zgodnie z klasycznymi kanonami heraldyki. Wskazują na to podstawowe elementy:

  • lwy stojące na tylnych łapach
  • wstążka w kształcie litery „Q” z dużą koroną pośrodku
  • mityczny feniks, który szeroko rozpościera skrzydła.

Rysunek jest dość szczegółowy – artysta przedstawił główne szczegóły, chociaż użył do tego tylko czerni.

Czcionka i kolory

Pod obrazem znajduje się napis „Królowa”. Do nazwy użyto pojedynczej czcionki, którą wynalazł projektant i fotograf grupy Richard Gray. Charakteryzuje się cienkimi, długimi pociągnięciami w stylu rzymskim. Wszystkie litery oprócz „Q” mają szeryfowe. Co więcej, w „E” znajdują się one po przekątnej.