Prada Logo

Prada Logo

Prada to tak naprawdę trzy w jednym – firma, dom mody i marka zajmująca się rozwojem, produkcją i światową sprzedażą akcesoriów modowych, obuwia, ubrań. Pojawiły się w 1913 roku i zostały założone przez Mario Prada. Główna siedziba znajduje się w Mediolanie (Włochy).

Znaczenie i historia

Wizualizacja logo rozpoczęła się w 1919 r., Kiedy firma została oficjalnym dostawcą odzieży dla włoskich monarchów. Dzięki usłudze rodziny królewskiej marka mogła zawierać w logo firmy elementy heraldyki należącej do Domu Sabaudii. Znak towarowy wybrał dwa szczegóły: linę i herb. Oprócz nich couturier zawierał także swój własny znak rozpoznawczy.

Patronat wysokich postaci, odzwierciedlony w oficjalnych symbolach Domu Mody, pomógł firmie przetrwać i przetrwać zaciętą konkurencję z innymi przedstawicielami branży modowej. Nikt inny nie mógł się pochwalić takim zaszczytem. Dlatego włączenie symboli monarchicznych do godła stało się bardzo mądrą decyzją i pozwoliło uzyskać uznanie.

Ale z czasem marka usunęła z logo firmy obrazy pożyczone od osób królewskich, pozostawiając tylko popularność. W rezultacie herb, lina, a nawet kształt etykiety zniknęły z etykiety – pozostało tylko słowo „Prada”.

Godło

W debiutanckiej wersji wzięły udział szczegóły przedstawiające rodzinę królewską. Był to znak z marką, rokiem i miastem jej założenia. Znajdowały się one w centrum elipsy. Owal uformował lina z czterema węzłami morskimi i królewska heraldyka w górnej części.

W nowoczesnej wersji nacisk kładziony jest na część werbalną, a mianowicie czcionkę, która łączy dwa rodzaje pisma: cienkie i grube linie znaków. Ponadto „R” ma charakterystyczną skórkę – specjalną cechę, dzięki której jest dobrze rozpoznawalny. Litery „A” otrzymały wydłużoną nogę z oryginalnym szeryfem na górze.

Jednak oficjalny emblemat nie jest statyczny: zmienia się w zależności od kolekcji i różnorodności rzeczy towarzyszących. Na przykład w wielu torbach logo jest przedstawiane w postaci łatki w kształcie trójkąta, która przedstawia miniaturowy herb i ozdobną wstążkę. Na etykiecie niektórych markowych produktów znajduje się „Prada Milano”, inne – po prostu „Prada”.

Symbol

Symbolika godła jest prosta: z pomocą lakonizmu pokaż wielkie znaczenie Domu Mody. Oznacza to „zauważalny brak” logo. Prada nie rozpoznaje ozdobnych i pompatycznych szczegółów w oficjalnym znaku, głosząc „anty-status” w przeciwieństwie do snobizmu. Dlatego nazwa pojawia się tylko na małych zapięciach, sprzączkach, metkach i etykietach.

Czcionka i kolor

Od momentu powstania do dnia dzisiejszego styl części tekstowej logo nie zmienił się. Nazwa marki ma tę samą niestandardową czcionkę co wcześniej. Słowo jest pisane wielkimi literami, przyjęte w 1919 roku.

Paleta kolorów włoskiego domu mody podkreśla również wyrafinowanie w minimalizmie. Dlatego bez względu na to, jaką formę przybierze jego godło, jest ono zawsze przedstawiane w spektrum monochromatycznym i przedstawia ciemny napis na jasnym tle. Jednak w wyjątkowych przypadkach słowo „Prada” jest białe lub złote.