PayPal Logo

PayPal Logo

PayPal to amerykański system płatności elektronicznych, który działa z 25 walutami krajowymi. Został stworzony w 1998 roku przez grupę studentów, w skład której wchodzili Peter Andreas Thiel, Max Levchin, Elon Reeve Musk, Luke Nosek. Pojawiło się po połączeniu bankowości internetowej i oprogramowania X.COM firmy Confinity Inc. W 2002 roku stał się częścią największej korporacji eBay, ale w 2015 roku ponownie się od niej oddzielił.

Znaczenie i historia

PayPal Logo Historia

Logo PayPal jest stałe. Przez ponad 20 lat był aktualizowany tylko trzykrotnie, zachowując ten sam styl. Taki konserwatyzm wiąże się z problemem ciągłości marki. Programiści nie mogli radykalnie zmienić wyglądu ikony, której ludzie szukają każdego dnia na stronach internetowych lub na liście aplikacji. Ograniczał je wysoki poziom zaufania konsumentów do istniejącego obrazu systemu płatności.

1999-2007

PayPal Logo 1999–2007

Oryginalna wersja logo zawiera prosty napis „PayPal”. Białe litery są wcięte i ograniczone tylko szerokimi niebieskimi konturami. Czcionka jest pogrubiona, pochylona, ​​bezszeryfowa.

2007-2014

PayPal Logo 2007–2014

W 2007 r. Przeprowadzono pierwszą przeprojektowanie. Firma szukała rozpoznawalnego symbolu, który wspierałby jej wizerunek. Dlatego twórcy nadali wyrazowi kolor, dzieląc go na dwie części: ciemnoniebieski „Pay” i jasnoniebieski „Pal”. Ponadto zwiększyli odległość między znakami, zaokrąglili rogi i usunęli zwykłe kontury.

Od 2014 r

PayPal Logo 2014–....

W 2014 r. Globalny system postanowił ponownie zmienić logo i zwrócił się o pomoc do Fuseproject. Głównym celem było dostosowanie ikony do wszystkich rozmiarów wyświetlaczy – od mini-ekranów po duże płaskie monitory. Jednocześnie dużą uwagę zwrócono na spuściznę PayPal – nierozerwalne połączenie starego projektu z nowym.

Poprzedni znak towarowy nie odzwierciedlał technologicznych osiągnięć firmy, jej przejścia od ery płatności internetowych do ery przelewów pieniężnych na urządzeniach mobilnych. Zespół kierowany przez Yvesa Behara przeprowadził wizualny audyt poprzedniego logo, aby dowiedzieć się o problemach związanych z brandingiem. Starając się uniknąć popełnionych błędów, programiści skupili się na zaufaniu i innowacjach.

Godło

W 2014 r. Projektanci Fuseproject stworzyli pierwszy symbol graficzny PayPal: monogram składający się z kombinacji „PP”. Początkowo na emblemacie było tylko jedno „P”, ale było to związane ze znakiem parkowania. Z tego powodu postanowiono dodać drugą literę, ułożyć ją na wierzchu i użyć efektu półprzezroczystego. Pojawiła się więc słynna ikona, która podkreśla koncepcję zbliżenia i jest marketingowym chipem systemu internetowego.

W 2016 r. PayPal oskarżył Pandorę o naruszenie praw autorskich. Prawnicy twierdzą, że serwis strumieniowania muzyki ukradł ich charakterystyczny wizerunek, aby obejść konkurencję. Te dwa logo są bardzo podobne. Sądząc po opiniach online, ludzie często mylą Pandora z aplikacją PayPal.

Kolory

Nowe godło charakteryzuje się jasną paletą, w której dominują odcienie niebieskiego. Wybrany kolor pozwala odróżnić PayPal od innych firm działających w sektorze finansowym. Symbolizuje otwartość, komunikację i wzbudza zaufanie użytkowników na poziomie podświadomości.

Wcześniej napis logo wykonano czcionką Verdana. W 2014 roku projektanci zaczęli używać zmodyfikowanej wersji Futury z miękkimi krawędziami i zaokrąglonymi literami „a”. Kursywa oznacza postęp, innowacje i postęp, ponieważ dynamika jest jedną z kluczowych zasad firmy. Aby ikona była bardziej mobilna, litery znajdują się wystarczająco blisko. Dzięki temu napis wygląda lepiej na małych ekranach smartfonów i tabletów.