Pandora Logo

Pandora Logo

Pandora to znany dom jubilerski, który produkuje i sprzedaje wykwintną biżuterię z oryginalnymi wzorami, w tym naszyjniki, pierścionki, kolczyki, bransoletki. Została założona w 1982 roku i znajduje się w Kopenhadze (Dania). Jego twórcami są małżonkowie Per i Vinnie Enivoldsen, którzy najpierw otworzyli mały rodzinny sklep, a następnie zamienili go w całe imperium o wyjątkowym wyrafinowaniu.

Znaczenie i historia

Pandora Logo Historia

Logo firmy jest bardzo rozpoznawalne. To harmonijne połączenie grafiki i tekstu. Składa się z klasycznego słowa „Pandora” (litery bezszeryfowe, duże, z wewnętrznymi odstępami w środku) oraz wizerunku pierścienia zawartego w „O” z miniaturową koroną u góry.

Atrybut władzy monarchicznej podkreśla ideę, że marka oferuje cenną biżuterię godną monarchii i potrafiącą skutecznie odróżnić ich właścicieli od otaczających ich osób. Przez kilkadziesiąt lat działalności firmy jej legendarne logo przeszło tylko jedną transformację. Obecnie istnieje w dwóch formach: oryginalnej i poprawionej.

1982 – 2019

Debiutancka wersja pojawiła się niemal natychmiast po otwarciu sklepu i była znakiem nad wejściem. Ale wraz z rozwojem działalności został on umieszczony w godle indywidualnym, ponieważ nazwa, napisana w oryginalny sposób, zyskała już pewne uznanie wśród kupujących. Rezultatem jest ciekawa odmiana: litery + znak. Ponadto oryginalna etykieta jest harmonijnie wpisana w samo słowo i nie narusza jego struktury i czytelności.

Symbole są rozmieszczone w optymalnych odstępach i nie łączą się ze sobą. Są pomalowane na czarno i wyglądają niepowtarzalnie dzięki połączeniu szerokich i cienkich linii. Słowo jest napisane eleganckim krojem pisma bezszeryfowego i ozdobione małą koroną, która składa się z trzech części. Podstawa to łukowata linia, środek to okrągłe kropki-groszek, góra to spiczaste i wydłużone trójkąty. Atrybut tantiem jest wyśrodkowany nad „O”.

2019 – obecnie

Rzeczywisty emblemat został poddany niewielkiej edycji: twórcy zmienili czcionkę. Teraz są to czarne litery z lekkim szarym nalotem, wykonane liniami o tej samej szerokości. Projektanci usunęli podstawę z korony, pozostawiając tylko trzy kule i trzy trójkątne belki. Dlatego teraz ten element jest postrzegany nie tylko jako korona, ale także jako pierścionek z błyszczącymi kamieniami szlachetnymi.

Godło

Słowo „Pandora” pochodzi ze starożytnej greckiej mitologii i jest dość popularne, ponieważ oznacza nie tylko duńską firmę jubilerską, ale także inne znane usługi. Na przykład radio strumieniowe. Nazwa znaku towarowego oznacza „podarowany wszystkim” i przedstawia pierwszą kobietę na ziemi, stworzoną na rozkaz Zeusa.

Miała proste pochodzenie, ale pod względem piękna dorównywała wszechmocnym boginiom. Właściciele marki starali się to podkreślić, oferując produkty, które sprawiają, że każda dama jest boska. Mitologiczne korzenie logo utrzymują wysoki status marki, umożliwiając dołączenie do świata piękna poprzez wykwintną biżuterię sygnowaną marką Pandora.

Czcionka i kolory

Nazwa firmy jest wyraźnie napisana gładkimi, bezszeryfowymi literami. Ponadto zaktualizowany emblemat wpisuje się w nowoczesny trend surowych proporcji geometrycznych. Prosta czarno-biała paleta podkreśla wyrafinowanie i elegancję charakterystycznych produktów.

Co ciekawe czcionka Pandora istnieje, ale nie została użyta w firmie o tej samej nazwie. W pierwszej wersji logo znaki są napisane krojem przypominającym Optima Demi Bold, zaprojektowaną przez Hermana Zapfa. W drugim przypadku nazwa została stworzona przez Cabin Bold Font.