Overwatch Logo

Overwatch Logo

Overwatch to wieloosobowa i wieloplatformowa gra komputerowa stworzona przez Blizzard Entertainment (USA). Pracował nad nim Scott Mercer, Michael Elliott, Jeremy Craig, który ukończył go w 2014 roku, ale oficjalnie uruchomiono go dopiero dwa lata później – w 2016 roku.

Znaczenie i historia

Overwatch Logo Historia

Gra wideo została po raz pierwszy wprowadzona w wersji beta i była testowana na BlizzConie od 2014 do 2016 roku. Następnie został natychmiast dostosowany do kilku platform: Xbox One, PlayStation 4 i Windows. W 2019 roku pojawiła się opcja Nintendo Switch. Tryb gry to tryb wieloosobowy, w którym można używać klawiatury, myszy lub gamepada.

Proces interakcji między uczestnikami oparty jest na bitwach, więc wielu bohaterów jest zaangażowanych w rozwój fabuły. Każdy gracz może wybrać więcej niż dwadzieścia znaków. Zasadniczo są one podzielone na dwie grupy, z których każda obejmuje sześć osób. W grze komputerowej występuje element robotyzacji, który znacznie wpłynął na jej logo.

Godło

Pełna wersja logo składa się z dwóch części: graficznej i ustnej. Oba są przedstawione w kombinacji ciemnego srebra i pomarańczy. A sam emblemat składa się z szeroko otwartego koła (przerwanego u góry w dwóch miejscach) i ma w środku dwa symetrycznie rozmieszczone „poprzeczki”, które się nie zamykają.

Symbol

Programiści włożyli wiele znaczeń do logo, więc nie podali dokładnego wyjaśnienia. W rezultacie każdy użytkownik widzi w nim coś innego, w zależności od wybranej strategii i charakteru. Tak, związek z nimi jest naprawdę bliski, ponieważ znak Overwatch jest interpretowany na różne sposoby.

Wersja 1. Są to litery „O” i „W” ułożone razem. Są one częścią nazwy gry wideo i pochodzą od słów „Over” i „Watch”.

Wersja 2. Godło wizualnie przypomina Pacyfik – globalny znak pokoju. Wynika to z faktu, że początkowym zadaniem zespołu jest stawianie czoła konfliktom i wspieranie pokoju.

Wersja 3. Logo symbolizuje dwie ręce złożone do modlitwy (prawdopodobnie dla pokoju), a złota górna część to wschodzące słońce, które da promyk nadziei i rozjaśni otaczającą przestrzeń.

Wersja 4. To gest hi-fi dwóch graczy, co oznacza nowoczesne powitanie i wspólną akcję, ponieważ Overwatch to gra zespołowa.

Wersja 5. Emblemat przedstawia heraldyczny rondel, który wygląda dokładnie jak okrągła tarcza Spartan, ponieważ gatunek gier wieloosobowych związany jest z bitwami wojskowymi. Element wewnętrzny przypomina grecką lambdę, co odpowiada literze „L”. A ona z kolei odnosi się do nazwy miejsca, w którym niegdyś Sparta była – Lacedaemon (lub Laconia). Ponadto „C” w słowie „Sparta” jest zapisane w starożytnej Grecji jako „Σ” (sigma). Odwrócony, jest bardzo podobny do środkowej części rondelle.

Gra komputerowa ma także inny symboliczny element – flagę. Opiera się na logo umieszczonym na niebieskim tle. Flaga została wprowadzona w oficjalnym zwiastunie gier wideo.

Czcionka

Słowny obraz logo Overwatch jest wykonany indywidualną czcionką, która wizualnie przypomina napisy używane w emblematach systemów Namco, Triforce Nintendo, Sega. Różnica między nimi jest bardzo mała.

Najbardziej charakterystycznym znakiem jest „A”. Jest umieszczony tak, jakby był symbolem zwycięstwa – „V” (od słowa „Victoria”), umieszczony do góry nogami. „O” nie jest przedstawiane jako okrąg, ale jako pół kwadratu z dolną otwartą linią po lewej stronie. „R” ma przestrzeń wewnętrzną, „E” ma skróconą środkową poprzeczkę. Ponadto niektóre litery mają wyraźnie przycięte górne rogi.