Nirvana Logo

Nirvana Logo

Nirvana to legendarny zespół rockowy z USA. Grupa została założona przez wokalistę Kurta Cobaina i basistę Krist Novoselic w 1987 roku w mieście Aberdeen w stanie Waszyngton. Gra w gatunkach alternatywnego rocka i grunge. Jak zauważa Lisa Orth, była dyrektor artystyczna Sub Pop, to ona stworzyła pierwsze utwory muzyków i symbol korporacyjny.

Znaczenie i historia

Nirvana Logo Historia

Logo grupy muzycznej to zabawna uśmiechnięta twarz, dlatego znak nazywa się „Smiley Face”. Pojawił się w 1991 roku i został po raz pierwszy przedstawiony na ulotce z zaproszeniem na przyjęcie poświęcone wydaniu albumu Nevermind. W tym samym roku logo stało się nadrukiem na koszulkach typu rocker. Następnie połączono go z nazwą grupy i zamieniono w indywidualny symbol – jedyny, ponieważ muzycy nigdy nie mieli innych logo.

Godło

Etykieta marki Nirvana składa się z dwóch części: emotikonu rozciągniętego w ukośnym uśmiechu i słowa. „Kaganiec” jest łatwo rozpoznawalny dzięki dobrodusznemu spojrzeniu przekreślonych oczu, długich ust i wystającego języka. Linie głowy i warg są nieco zakrzywione, więc wydaje się, że mały człowiek jest trochę z siebie lub podniecony.

Nad twarzą znajduje się nazwa rockerów. W przeciwieństwie do części graficznej, obszar tekstowy charakteryzuje się dotkliwością, liniami prostymi i kątami prostymi, z wyjątkiem litery „R”, która jest napisana zaokrągloną czcionką. Ponadto wszystkie litery mają pogrubione nogi lub boki, które w połączeniu z cienkimi liniami tworzą oryginalny kontrast.

Symbol

Dlaczego grupa wzięła taki emblemat dla siebie, nie jest pewne, ale istnieje kilka hipotez. Uważa się, że jest to zadowolony wyraz twarzy fanów podczas występu grunge rockerów. Drugie wyjaśnienie jest bardziej pragmatyczne: jest to logo klubu ze striptizem Lusty Lady, niegdyś bardzo popularne. Był tylko sto kilometrów od miasta muzyków – w Seattle.

Inna sugestia związana jest z członkiem grupy Guns N ‚Roses. To tak, jakby „pijany” uśmiech to „portret” uśmiechniętej Axl Rose. Niektórzy ludzie są skłonni myśleć, że logo zespołu Nirvana zostało stworzone na podstawie domu The Acid House. Następna wersja jest najbardziej praktyczna: to tylko twarz osoby, która dużo piła lub jest pod wpływem narkotyków. Ale inni uważają, że podobny obraz został namalowany pod mostem, w którym spał Kurt Cobain.

Czcionka i kolor

Słowo Nirvana jest zapisane czcionką Onyx. Są to wydłużone litery z szeryfami i szerokimi liniami. Lisa Orth postanowiła połączyć z nimi uśmiech. Kupiła nawet tę czcionkę od Granta Aldena, który wydał swój debiutancki album. Kolor logo jest prosty, dwuskładnikowy, ale chwytliwy. Paleta zawiera tylko czarny i kwasowożółty. W połączeniu ze sobą tworzą niesamowicie żywy kontrast.