New Balance Logo

New Balance Logo

New Balance to legendarna marka należąca do New Balance Athletics, Inc. Została założona w 1906 roku przez Williama J. Rileya w Bostonie w stanie Massachusetts. Obecnie specjalizuje się w produkcji odzieży sportowej i trampek wszelkiego rodzaju. Ponadto dla każdej linii posiada indywidualne logo utworzone z głównego. I możemy o tym powiedzieć, że jest ikoniczny, skuteczny i prosty – wzorowy znak towarowy, który pomaga w sprzedaży.

Znaczenie i historia

New Balance Historia

Godło marki wydaje się ponadczasowe, podobnie jak reprezentowane przez nią buty sportowe. Ponadto logo zachowało swoją podstawową strukturę, kształt i wygląd przez prawie pół wieku. Sama marka sięga 1906 roku, kiedy to otrzymała swoją pierwotną nazwę, New Balance Arch Support Company. Wynika to z konstrukcji buta, która opiera się na technologii elastycznego wsparcia łuku stopy, co gwarantuje komfort i równowagę podczas biegania w takich butach. Zostało to najpierw przekazane w nazwie firmy, a następnie w jej symbolach.

1972 – 2006

Do 1972 roku znak towarowy nie posiadał własnego stałego logo: zaczęto go używać znacznie później. Część graficzna zawiera skrót – skrót od nazwy firmy New Balance. Logo zostało zaprojektowane przez Terry’ego Hecklera.

Projektant oparł się na dynamice, ucieleśniając ją w postaci 12 znaków prędkości umieszczonych na „N”. Czarno-białe paski przeplatają się ze sobą, tworząc stylowy splot w postaci rozcięć. „B” nie ma czegoś takiego. Składa się z solidnego czarnego markera. Obie litery są duże i przechylone w prawo, co wyraźnie oddaje ruch, bieg.

Połowa tekstu zawiera frazę „New Balance”, która zawiera tylko małe litery. Są gładkie, opływowe, surowe, bezszeryfowe. Napis znajduje się w jednej linii pod elementem graficznym.

2006 – 2008

W 2006 roku firma dokonała niewielkiego przeprojektowania. W rezultacie emblemat otrzymał mniej znaków prędkości (zostały one zmniejszone z dwunastu do sześciu) i ciemnoczerwony kolor. Tak pojawił się nacisk na energię, blask, przypływ emocjonalny i fizyczny, jaki dają specjalistyczne sneakersy tej marki.

2008 – obecnie

W wersji z tego okresu ponownie zmieniła się liczba tagów – teraz są ich cztery. Kolor również się zmienił: logo uzyskało szkarłatny odcień, zbliżony do jasnego karmazynu. W przeciwnym razie wszystko pozostaje takie samo jak w odmianie otwierającej.

Godło

Symbolika marki jest bardzo prosta: nie ma w niej zbędnych elementów. Zasięg wizualny jest tak skonstruowany, że stanowi integralne narzędzie informacyjne i marketingowe.

Oryginalną wersję opracował Terry Heckler, utalentowany artysta-projektant, autor takich znanych marek jak Starbucks, Rainier Beer, K2, Cinnabon, Panera Bread i nie tylko. Ponadto udało mu się przekazać najważniejsze informacje za pomocą liter i linii: celowy ruch do przodu, równowaga uzyskana dzięki najnowszej technologii. Logo powstaje ze względu na nachylenie skrótu i ​​specjalne znaki – tzw. Tory szybkobieżne, których liczba co jakiś czas się zmniejszała.

Czcionka i kolory

Czcionka użyta w logo jest podobna do ITC Avant Garde Gothic Demibold. Jej twórcą jest Herb Lubalin, który zaproponował krój pisma Avant Garde.

Schemat kolorów New Balance zmieniał się wraz z każdym przeprojektowaniem marki, ale zawsze obracał się wokół tylko jednej palety – kombinacji bieli, czerwieni i czerni. Debiutancka wersja jest monochromatyczna, nowoczesna jest bardziej urozmaicona i składa się z kombinacji zarówno czerni i bieli oraz czerwieni i bieli.