Netflix Logo

Netflix Logo

Netflix to internetowy serwis rozrywkowy założony w 1997 roku przez dwóch partnerów biznesowych: Marc Bernays Randolph i Wilmot Reed Hastings Jr. Wypożycza programy telewizyjne i filmy do wypożyczenia, a także świadczy usługi transmisji strumieniowej. Z siedzibą w Kalifornii, ale obejmuje szeroką publiczność: ponad 190 krajów.

Znaczenie i historia

Netflix Logo Historia

Firma nabyła markę z napisem „Netflix” już w 1997 roku, ale nie trwała długo. W 2000 roku projektanci zmienili podejście do stylizacji, dodając jasne kolory i czyniąc napis symetrycznym. To był przejściowy krok w kierunku nowoczesnego logo.

1997 – 2000

Netflix Logo 1997-2000

Debiutanckie logo charakteryzuje się „brakiem montażu”. Jest wizualnie podzielony na kilka fragmentów. Nawet litery rozpadu „Netflix”: wielkie litery „N” i „F” są większe niż „E”, „T”, „L”, „I” i „X”, które są również pisane wielkimi literami. Odbywa się to w celu rozróżnienia między częściami Net i Flix.

Kolejnym symbolicznym elementem jest film. Obchodzi pierwszą część słowa i rozpuszcza się na białym tle. Czarno-fioletowy gradient nadaje dynamiczny wzór. Logo ożywia spersonalizowana czcionka z cienkimi wydłużonymi liniami i ostrymi szeryfami.

2000 – 2014

Netflix Logo 2000-2014

W 2000 roku firma przyjęła nowe logo, zmieniające styl napisu. Teraz słowo „Netflix” wygina się w formie niskiego łuku. Projektanci zapożyczyli tę technikę projektowania od klasycznego CinemaScope. Białe litery Sans serif są otoczone czarnymi konturami i cieniami. Dzięki tak kontrastowej kombinacji kolorów wyróżniają się wyraźnie na czerwonym tle.

2014 – obecnie

Netflix Logo 2014-....

W czerwcu 2014 r. Właściciele usługi przesyłania strumieniowego przeprowadzili globalną rebranding. Proces obejmował studio projektowe Gretel z Nowego Jorku. Specjaliści opracowali inną markę i zmienili interfejs witryny. W zaktualizowanym emblemacie nie ma cieni, które wcześniej utrudniały postrzeganie wizualne. Istnieje tylko nazwa firmy pomalowana na Netflix Red. Napis jest wykonany niestandardową czcionką. Opiera się na Gotham Book i Gotham Bold.

Godło

W czerwcu 2016 r. Pojawił się kolejny element wizualizacji graficznej marki – ikona w postaci „N”. List składa się z kilku szerokich linii utworzonych przez różne odcienie czerwieni.

Przedstawiciele serwisu wyjaśnili, że ten symbol jest używany wraz z głównym symbolem firmy. Jest przeznaczony do aplikacji mobilnych, sieci społecznościowych, strony internetowej i rzadko pojawia się w zwiastunach i materiałach prasowych. W drugim przypadku bardziej powszechna jest pełnowymiarowa wersja logo.

Kolor

Zarówno litera „N”, jak i słowo „Netflix” mają tę samą paletę. Zdecydowana większość napisów wykonana jest w odcieniu Netflix Red. Ale jeśli są używane jako znaki wodne, biały jest akceptowalny zamiast czerwonego. Preferowane tło jest czarne. W rzadkich przypadkach możliwe są inne opcje: na przykład białe i jasne, nie kontrastujące odcienie. Zgodnie z koncepcją marki główna czerwona i czarna gama powinna podkreślać kinową jakość klasy premium.