Movistar Logo

Movistar Logo

Movistar to duża firma telekomunikacyjna, która jest częścią międzynarodowego przedsiębiorstwa Telefonica od 1995 roku. Zapewnia usługi telewizji płatnej, obsługuje połączenia mobilne i internetowe. Zorientowany na Hiszpanię i kraje Ameryki Łacińskiej.

Znaczenie i historia

Movistar Logo Historia

Prototyp słynnego znaku graficznego Movistar pojawił się w 2004 roku. Wcześniej zastosowano proste emblematy, które nie pozostawiły zauważalnego śladu w historii marki.

1995 – 1999

Movistar Logo 1995-1999

Firma telekomunikacyjna pierwotnie nosiła nazwę MoviStar. To właśnie pisownia dużej litery „M” i „S” znalazła odzwierciedlenie w jej debiutanckim logo. Projektanci ciekawie pokonali dwie części słowa, dzięki czemu pierwsza połowa (Movi) jest niebiesko-zielona, ​​a druga (Gwiazda) żółto-pomarańczowa. Aby nadać obrazowi dynamiki, zastosowali małą pięcioramienną gwiazdę zamiast kropki nad „i”. Czcionka napisu jest napisana kursywą bez sans-serif.

Po lewej stronie twórcy umieścili literę „T”, składającą się z 12 punktów o różnych średnicach. Okrąża go ukośna owalna linia. To hołd dla hiszpańskiej firmy Telefonica, która jest właścicielem Movistar.

1999 – 2000

Movistar Logo 1999-2000

W 1998 r. Projektanci uprościli logo, eliminując stylizowane „T”. Ta decyzja pozwoliła na zwiększenie słowa „MoviStar” i skupienie się na nim. Pozostałe szczegóły pozostały niezmienione.

2000 – 2004

Telefónica MoviStar Logo 2000-2004

Na przełomie tysiącleci marka zaczęła nazywać się Telefonica MoviStar. Znalazło to odzwierciedlenie w jego logo, które całkowicie różni się od dwóch poprzednich wersji. Napis „Telefonica” znajduje się u góry i podkreślony jest wdzięczną żółto-zieloną linią. Czcionka imituje odręczny tekst. Pod linią jest słowo „MoviStar” w kolorze białym. Markowa gwiazda nad „i” ustąpiła miejsca zwykłej kropce. Ogólnym tłem jest ciemnoniebieski prostokąt.

2004 – 2010

Movistar Logo 2004-2010

W 2004 roku firma została przemianowana na Movistar. Natychmiast po zmianie nazwiska dokonała ogromnego przeprojektowania. Wtedy pojawiła się rozpoznawalna postać w formie litery „M”, która stała się kultowym elementem identyfikacji wizualnej marki. Wygląda jak nierówna fala o żółto-zielonym kolorze. Z powodu cieni i odblasków tworzących efekt 3D postać wydaje się plastyczna. Zmieniła się także czcionka napisu. Znaki w słowie „Movistar” są zaokrąglone i małe, chociaż „t” wygląda jak duża litera.

2010 – 2017

Movistar Logo 2010-2017

W 2010 roku twórcy uprościli projekt, ale zachowali poprzednią koncepcję. Jasne plamy zniknęły, a wraz z nimi jakieś ciemne plamy. Teraz znak graficzny w kształcie litery M nie wydaje się już tak „śliski” jak wcześniej. Mimo to wolumen pozostał, czego poszukiwali artyści.

2017 – obecnie

Movistar Logo 2017-....

W 2017 r. Międzynarodowa agencja brandingowa Lambie-Nairn opracowała nowy styl wizualny. Specjaliści dostosowali logo do cyfrowego świata, aby Movistar stał się dynamiczną i nowoczesną firmą. Przerysowali literę „M” i spłaszczili ją, usuwając charakterystyczny efekt 3D. I zmienili paletę kolorów, całkowicie porzucając gradientową zieleń.

Godło

Znakiem handlowym Movistar jest duże „M”, które reprezentuje nazwę firmy telekomunikacyjnej. W rzeczywistości jest to długi, nierówny pasek, który rozszerza się na zakrętach. Figura geometryczna nie ma ani jednego narożnika, co sprawia, że ​​wygląda plastycznie i dynamicznie. Od 2017 roku „M” to 2D: Lambie-Nairn poszedł ścieżką uproszczenia i usunął efekt 3D, aby projekt był bardziej zrozumiały, zgodnie z modnym minimalistycznym stylem.

Czcionka i kolory

Emblemat jest teraz jasnoniebieski. Według dyrektora kreatywnego Tima Simmonsa wybrany odcień wyraża więcej emocji. Kształt figury w kształcie litery M pozostał taki sam. Słowo Movistar również się nie zmieniło. Ale w tym przypadku odgrywa drugorzędną rolę, ponieważ główny nacisk kładziony jest na „M”.