Monster Energy Logo

Monster Energy Logo

Monster Energy to marka napojów energetyzujących, która została wprowadzona na rynek w kwietniu 2002 roku. Został uruchomiony przez firmę Hansen Natural Company z siedzibą w USA, obecnie przemianowaną na Monster Beverage Corporation. W sumie pod tą etykietą produkowane są 34 markowe napoje energetyczne o różnym składzie i nazwie.

Znaczenie i historia

Monster Energy Logo Historia

Godło marki zostało zaprezentowane od razu w roku jej powstania i nigdy się nie zmieniło: teraz wygląda dokładnie tak samo jak w 2002 roku. Logo w stylu modernistycznym zostało opracowane przez profesjonalne studio projektowe. Wymyśliła duże neonowozielone „M” (odniesienie do nazwy Potwora) na czarnym tle.

Litera jest stylizowana na ślad pazura dzikiego potwora, który wyskakuje z puszki z napojem energetyzującym. Dlatego te trzy paski wyglądają jak zadrapania pozostawione przez siedzących w środku. Ze względu na swoje unikalne i niezwykłe logo firma została nawet pozwana za używanie satanistycznych symboli.

Inni porównują logo Monster Energy do hebrajskich znaków kabalistycznych, które mają numerologiczne znaczenie sześciu. Ich zdaniem herbem trunku jest biblijny znak liczby bestii. Jednak agencja brandingowa, która zaproponowała inżynierowi energetycznemu tę opcję, udowodniła, że ​​jej praca nie miała nic wspólnego z satanistycznymi symbolami i że była to tylko artystyczna alegoria „przebicia” ściany puszki.

Autorem logo jest studio projektowe McLean Design z Kalifornii. Firma z siedzibą w Walnut Creek specjalizuje się w kreowaniu marki i projektowaniu opakowań. Stworzyła logo dla wielu znanych firm, takich jak Coca-Cola, Epson, Bosch, Nestle i innych. Rezultat wysokiego profesjonalizmu jest oczywisty: logo współgra z konsumentami i stawia na indywidualność.

Godło

 

Asortyment napoju energetycznego obejmuje 34 pozycje, z których każda ma własny smak. Dlatego producent postanowił wyróżnić niektóre gatunki, oznaczając je indywidualnym znakiem. Na przykład Absolutely zero, Assault, Khaos itp. Ponadto mają wartość marketingową i są niezbędnym środkiem do zwiększenia sprzedaży poprzez zwrócenie uwagi na markę. W efekcie pojawiło się kilka dodatkowych wersji logo: z identyczną grafiką, ale w innej palecie.

Czcionka i kolory

Każda litera w napisie „Monster” jest niepowtarzalna. Czcionka nie jest wykorzystana w liternictwie, ponieważ wszystkie postacie w nim zawarte są namalowane w celu uzyskania niezwykłego efektu wizualnego i wywołania reakcji emocjonalnej. Akcent to „O”, które jest podzielone na dwie równe części pionowym paskiem. Co więcej, kontury liter są nierówne, niezdarne, jakby zostały wyjęte łapą potwora. Słowo „Energia” różni się od nich: jest wykonane w geometrycznym stylu z czarną obwódką.

Kolorystyka logo to połączenie neonowej zieleni i czerni. Jasny odcień efektownie wygląda na ciemnym tle i przyciąga wzrok, harmonizując ze śladami pazurów na puszce. Odzwierciedla główne właściwości napoju energetycznego: efektowne, ekskluzywne, młodzieńcze, agresywne.