Michael Kors Logo

Michael Kors Logo

Światowej sławy amerykańska firma Michael Kors Holdings Limited specjalizuje się w produkcji luksusowej odzieży, obuwia i akcesoriów. Jego założyciel, Michael Kors, we współpracy z Johnem Idolem, podkreślił modę młodzieżową, nienaganną jakość w przystępnych cenach.

Znaczenie i historia

Michael Kors Logo Historia

Firma została założona w 1981 roku. Początkowo fabryka szyła drogie ubrania na sprzedaż w ekskluzywnych sklepach. Pierwszy sklep firmowy pojawił się dopiero w 2005 roku. Dziś marka posiada 500 sklepów w 100 krajach, a także ma ponad 1500 butików w sieciach handlowych.

Wyjątkowe są skórzane torby i plecaki, każda z logo firmy.

Symbol

Autorem marki i logo jest sam Michael Kors. Logo to nazwa właściciela marki: Michael Kors. Jest nakładany na metki i same ubrania. Buty i akcesoria są oznaczone godłem. Pełne logo wygląda jak czarna prostokątna tablica, na środku znajduje się okrągły biały emblemat, a pod nim napis marką wielkimi literami.

Godło

Markowa ikona to okrąg wykonany grubą linią. Litery M i K są umieszczone wewnątrz, połączone pionową ścianą boczną.

Czcionka i kolor

Aby wpisać nazwę, wybrana jest ścisła i elegancka czcionka Sans Serif. Jasne, czytelne litery bez sans serifs symbolizują czynnik jakości i jakość markowych produktów.

Główne kolory korporacyjne to czarny, biały i złoty. Drogie przedmioty są uzupełnione metalowym pozłacanym emblematem lub litym złotem ze sztucznymi diamentami.

Dla różnych kolekcji stosowane są różne warianty kolorystyczne godła – wiosna w odcieniach zieleni, lato – jasne i nasycone kolory, jesień – żółty i pomarańczowy, w modelach zimowych stosuje się kolor biały.