Lululemon Logo

Lululemon Logo

Lululemon to znak towarowy Lululemon Athletica, sprzedawcy odzieży sportowej. Został założony w 1998 roku jako punkt sprzedaży zestawów do jogi. Stopniowo rozrosła się do 460 własnych sklepów i jednej strony internetowej, w której sprzedaje szeroki asortyment towarów. Założycielem marki jest biznesmen Chip Wilson. Siedziba znajduje się w Vancouver (Kolumbia Brytyjska, Kanada).

Znaczenie i historia

Lululemon Logo Historia

Logo znaku towarowego pojawiło się w pierwszym roku jego istnienia. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru założyciel firmy długo się wahał, więc zorganizował konkurs. Spośród 20 zgłoszonych nazw marek, jego uwagę zwróciło słowo „Lululemon”, a przy tej samej liczbie emblematów podobał mu się stylizowany Omega Ω, chociaż jego sparowana nazwa nie znalazła się wśród zwycięzców.

Godło

Znak graficzny dokładnie oddaje kierunek jogi, któremu firma nadała priorytet. Dlatego dokonano wyboru na jego korzyść. Ponadto wygląda jak duże „A” bez poziomego paska. A słowo z taką literą występuje w pełnej nazwie firmy – Lululemon Athletica.

Logo kojarzy się z omegą – literą alfabetu greckiego. Znak jest przedstawiony płynnymi liniami, bez ostrych narożników i ostrych przejść – wszystkie części płynnie łączą się ze sobą. Logo umieszczone jest w kółku pomiędzy dwoma słowami z nazwy firmy.

Czcionka i kolory

Lakoniczny krój z zaokrąglonymi literami doskonale prezentuje się obok falistych linii i krzywizn. Razem tworzą zrównoważoną harmonię, która jest dobrze postrzegana wizualnie.

Paleta logo składa się z kilku kombinacji kolorystycznych: biało-czerwonej, czarno-białej. Mogą być używane w różnych odmianach – na przykład czerwony znak i białe tło lub odwrotnie.