Louis Vuitton Logo

Louis Vuitton Logo

Louis Vuitton jest znanym domem mody zajmującym się rozwojem i produkcją bagażu i torebek, walizek, ubrań, perfum i akcesoriów. Znajduje się w Paryżu (Francja). Założony przez Louisa Vuittona w 1854 r. I obecnie jest częścią LVMH Corporation.

Znaczenie i historia

Louis Vuitton Logo Historia

Chociaż splecione litery „L” i „V” tworzą monogram oznaczający imię i nazwisko twórcy wiodącego domu mody Louis Vuitton, tak naprawdę nie jest projektantem logo. Autorem logo jest jego syn Georges. W 1896 roku, 32 lata po nadejściu królestwa mody, nowy właściciel przedstawił monogram ozdobiony wzorem kwiatowym.

Znak towarowy natychmiast stał się symbolem marki i uzyskał status etykiety, która została umieszczona na wodoodpornych walizkach produkowanych przez firmę. Od tego czasu logo jest powszechnie rozpoznawane. Uosabia prestiż, wysoki status, a także doskonałą inwestycję w modne towary.

Obecne godło wciąż przypomina wersję debiutancką i prawie całkowicie ją powtarza. Projektanci usunęli niepotrzebne detale z logo, podkreślając lakonicznym przeplotem liter „L” i „V” nowoczesność, praktyczność i wyrafinowany smak. Skrót jest dobrze czytelny. Na dole monogramu znajduje się rozszerzona nazwa Louis Vuitton.

Stopniowo francuski projektant zyskał światową sławę, a jego produkty stały się jak ciepłe bułeczki. W tym czasie markowe przedmioty zaczęły aktywnie fałszować, eksponując logo na produktach, które nie mają nic wspólnego ze słynnym Fashion House. Następnie firma zatrudniła 60 pracowników, którzy zostali poinstruowani, aby zwalczać podrabianie. Podjęła wszelkie środki, aby temu zapobiec.

Jedną z inicjatyw, które pomogły zmniejszyć podróbki, była tak zwana odmiana Monogram Canvas. To jest rysunek, podłoże tła otaczające litery „LV”. Wszedł również w symbolikę marki i składa się z charakterystycznych drobnych detali na brązowo-beżowym polu.

Godło

Dom mody wybrał minimalistyczną i prostą czcionkę szeryfową do monogramu. Lewa strona liter jest wzmocniona szerokimi nogami, a prawa strona pokazuje cienkie linie. „L” jest napisane kursywą, a „V” jest klasycznie proste, przypominające starożytny rzymski znak zwycięstwa.

Napis „Louis Vuitton”, umieszczony pod skrótem, jest wykonany prostą czcionką bezszeryfową. Wszystkie litery są wielkie. Dwa „T” są bite stylistycznie: ze względu na ogólny poziomy pasek wyglądają jak brama z wysoką poprzeczką. Jest to jedyna funkcja odróżniająca znak tekstowy.

W pierwszych latach istnienia kolor godła był surowy, monochromatyczny, czarno-biały. Później rozpoczęto eksperymenty, ponieważ właściciele marki nie chcieli zmieniać głównej części. Po pojawieniu się Monogram Canvas paleta zmieniła kolor na brązowo-beżowy, złoty i pomarańczowy. W 2003 roku japoński artysta Takashi Murakami opracował dla firmy tęczową wersję na jasnym tle. Teraz ta kombinacja kolorów jest często stosowana w torebkach damskich.