Loreal Logo

LOreal Logo

Loreal jest światowym liderem w produkcji szerokiej gamy kosmetyków. Firma posiada wiele popularnych marek zajmujących się produkcją perfum, artykułów dekoracyjnych i pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów. Biuro firmy znajduje się w historycznej części Francji – w Clichy-la-Garenne w regionie Ile-de-France, a marka powstała w 1909 roku. Założycielem firmy jest Eugene Schuller, którego wnuczka posiada obecnie pakiet kontrolny.

Znaczenie i historia

LOreal Logo Historia

Kariera firmy rozpoczęła się wraz z odkryciem młodego chemika Eugene’a Schullera. Zasugerował, że paryscy fryzjerzy farbują włosy za pomocą własnego rozwoju naukowego. Unikalny barwnik o nazwie Aureale. Tak więc od samego początku firma podążyła w innowacyjnym kierunku.

W rzeczywistości logo L’Oreal nie jest obrazem ani symbolem, ale po prostu słownym znakiem. Dlatego jego wygląd i metoda pisania są niezwykle ważne dla utrzymania identyfikacji wizualnej znaku towarowego. Wszystkie litery w nazwie firmy są pisane wielkimi literami, ale są podawane w dwóch wersjach: w jednym przypadku jest większy niż „L”, w drugim – „O”. Istnieje opcja wykonana małymi postaciami. Dzięki różnym rozmiarom projektanci mogli pozostać w ramach reguł gramatycznych i podkreślić indywidualność marki.

W 1973 roku marka kosmetyków miała hasło odzwierciedlone w niektórych wersjach logo firmy. Wyrażenie „Ponieważ jestem tego wart” zasugerował 23-letni redaktor Ilon Specht z McCann Erickson. Znacząco zwiększyła popularność firmy i przyciągnęła dużą liczbę klientów.

1909 – 1962

W oryginalnym logo słowo „L’Oreal” znajduje się w brązowym owalu i jest wykonane beżowymi literami przypominającymi kolor pudru lub podkładu. Pierwsze „L” jest maleńkie i niepozorne. Napis jest równomiernie rozmieszczony w przestrzeni elipsy.

1962 – obecnie

Czcionka wybrana dla zaktualizowanego znaku słownego jest prosta, czytelna i wyrazista. Nie ma szeryfów, a litera „O” jest większa od pozostałych, chociaż wszystkie są wielkie. Główny kolor jest tradycyjnie czarny, tło jest białe.

Godło

Loreal Symbol

Dzięki lakonizmowi symbolika marki jest nie tylko rozpoznawalna, ale także uniwersalna: nadaje się zarówno do celów reklamowych, jak i komercyjnych. Godło wygląda równie dobrze w roli etykiety na wytwarzanych produktach i drukowania firmowego na oficjalnych dokumentach. Ponadto logo często uzupełnia się słowami „Professionnel” lub „Paris”. Pierwszy znajduje się na dole, drugi – w środku poniżej lub na nodze ostatniej litery „L”.

Kolorystyka to klasyczne połączenie jasności i ciemności. Wersja korporacyjna ma czarne tło, a oficjalna etykieta jest biała i wygląda jak film negatyw. Dopuszczalne jest jednak odwrotne ustawienie. Ta elegancka kombinacja symbolizuje wrodzone poczucie stylu, a także czystość (biały) i tajemnicę (czarny). Należy zauważyć, że logo można wykonać w innej palecie, w oparciu o konkretną adaptację. Ale najczęściej jest to ciemny szkarłat i odcienie złota, czasem z efektem 3D.

Czcionka i kolory

Na początku swojej kariery firma perfumeryjno-kosmetyczna posługiwała się logo z unikalną, ręcznie rysowaną czcionką, składającą się z dużych liter różnej wielkości. Największe były symbole centralne, najmniejsze skrajne. Nowoczesna wersja jest wykonana w eleganckim, groteskowym bezszeryfowym kolorze. Kolor jest dyskretny, monochromatyczny i przedstawia czarne litery na białym tle.