Loreal Logo

LOreal Logo

Loreal jest światowym liderem w produkcji szerokiej gamy kosmetyków. Firma posiada wiele popularnych marek zajmujących się produkcją perfum, artykułów dekoracyjnych i pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów. Biuro firmy znajduje się w historycznej części Francji – w Clichy-la-Garenne w regionie Ile-de-France, a marka powstała w 1909 roku. Założycielem firmy jest Eugene Schuller, którego wnuczka posiada obecnie pakiet kontrolny.

Znaczenie i historia

LOreal Logo Historia

Kariera firmy rozpoczęła się wraz z odkryciem młodego chemika Eugene’a Schullera. Zasugerował, że paryscy fryzjerzy farbują włosy za pomocą własnego rozwoju naukowego. Unikalny barwnik o nazwie Aureale. Tak więc od samego początku firma podążyła w innowacyjnym kierunku.

W rzeczywistości logo L’Oreal nie jest obrazem ani symbolem, ale po prostu słownym znakiem. Dlatego jego wygląd i metoda pisania są niezwykle ważne dla utrzymania identyfikacji wizualnej znaku towarowego. Wszystkie litery w nazwie firmy są pisane wielkimi literami, ale są podawane w dwóch wersjach: w jednym przypadku jest większy niż „L”, w drugim – „O”. Istnieje opcja wykonana małymi postaciami. Dzięki różnym rozmiarom projektanci mogli pozostać w ramach reguł gramatycznych i podkreślić indywidualność marki.

W 1973 roku marka kosmetyków miała hasło odzwierciedlone w niektórych wersjach logo firmy. Wyrażenie „Ponieważ jestem tego wart” zasugerował 23-letni redaktor Ilon Specht z McCann Erickson. Znacząco zwiększyła popularność firmy i przyciągnęła dużą liczbę klientów.

1909–1962

W oryginalnym logo słowo „L’Oreal” znajduje się w brązowym owalu i jest wykonane beżowymi literami przypominającymi kolor pudru lub podkładu. Pierwsze „L” jest maleńkie i niepozorne. Napis jest równomiernie rozmieszczony w przestrzeni elipsy.

1962 – obecnie

Czcionka wybrana dla zaktualizowanego znaku słownego jest prosta, czytelna i wyrazista. Nie ma szeryfów, a litera „O” jest większa od pozostałych, chociaż wszystkie są wielkie. Główny kolor jest tradycyjnie czarny, tło jest białe.

Godło

Dzięki lakonizmowi symbolika marki jest nie tylko rozpoznawalna, ale także uniwersalna: nadaje się zarówno do celów reklamowych, jak i komercyjnych. Godło wygląda równie dobrze w roli etykiety na wytwarzanych produktach i drukowania firmowego na oficjalnych dokumentach. Ponadto logo często uzupełnia się słowami „Professionnel” lub „Paris”. Pierwszy znajduje się na dole, drugi – w środku poniżej lub na nodze ostatniej litery „L”.

Kolorystyka to klasyczne połączenie jasności i ciemności. Wersja korporacyjna ma czarne tło, a oficjalna etykieta jest biała i wygląda jak film negatyw. Dopuszczalne jest jednak odwrotne ustawienie. Ta elegancka kombinacja symbolizuje wrodzone poczucie stylu, a także czystość (biały) i tajemnicę (czarny). Należy zauważyć, że logo można wykonać w innej palecie, w oparciu o konkretną adaptację. Ale najczęściej jest to ciemny szkarłat i odcienie złota, czasem z efektem 3D.