Linkin Park Logo

Linkin Park Logo

Linkin Park to światowej klasy amerykański zespół muzyczny. Pojawiła się w 1996 roku i nadal jest zaangażowana w działalność koncertową i muzyczną. Jej twórczość tkwi w bardzo dużej warstwie gatunkowej, na którą składa się rock i metal wielu kierunków: viola, nu, rap, pop, electro.

Znaczenie i historia

Linkin Park Logo Historia

Do 2000 roku rockersi znani byli pod inną nazwą. Nazwa Linkin Park pojawiła się później i przyniosła im większy sukces niż pierwszy. Wszystko zaczęło się od taśmy z czterema utworami, nagranymi przez trzech szkolnych przyjaciół.

1997 – 1999

Pierwszy emblemat jest powiązany z nazwą Xero. Przedstawia inskrypcję w stylu starożytnej Grecji: z zakrzywionymi literami, które bardziej przypominają symbole. „X” i „R” mają odcięte do połowy, „O” jest pokazane jako znak stopnia, a „E” wygląda jak odwrócona liczba trzy.

1999 – 2000

Przez krótki czas grupa otrzymała nazwę Hybrid Theory i emblemat w postaci japońskiego znaku.

2000 – 2002

W 2000 roku zespół rockowy wydał przełomowy album, na którym po raz pierwszy pojawiła się wczesna wersja nowoczesnego logo. Wzięło w nim udział „L” i „P” pogrubioną czcionką bezszeryfową. Były misternie połączone, tworząc oryginalny symbol. Napis Linkin Park składał się z wielkich liter i został ujęty w nawiasy kwadratowe po obu stronach, z których widoczne były tylko narożniki.

2002 – 2003

Album z remiksami Reanimation otrzymał prawie taką samą oprawę graficzną jak poprzedni. Różnica polegała na wzmocnionych nawiasach bocznych, wyraźniejszym tytule i cienkiej poziomej linii wzdłuż wszystkich liter.

2003 – 2007

W 2003 roku twórczość amerykańskich rockmanów została uzupełniona o kolejny album – Meteora, który powtarza motywy z poprzedniego logo.

2007 – 2010

Okres ten jest najważniejszy w historii godła, ponieważ wtedy pojawił się pierwowzór współczesnej symboliki. Na okładce znajduje się osobista odznaka zespołu – „L” i „P” tworzące okrąg. Istnieje również nazwa Linkin Park, wykonana dużymi, dużymi literami ze spiczastymi końcami na „N”, „A”, „R”. Ten projekt jest używany w trzecim albumie – Minutes to Midnight.

2010 – 2017

W 2010 roku na okładce Tysiąca Słońc pojawił się inny styl korporacyjny – wydłużony surowy napis z wyraźnie zaznaczoną nazwą. Jest również opisana na albumie The Hunting Party z 2014 roku. Do 2019 roku był również używany na oficjalnej stronie grupy.

2017 – obecnie

One More Light zdobi logo w nowym formacie: pełną nazwę zespołu muzycznego z dowolnym układem cienkich liter bezszeryfowych. Ta wersja jest lekka, przewiewna, przezroczysta, co kojarzy się z nazwą albumu.

Godło

W przeciwieństwie do części tekstowej, graficzny element logo prawie zawsze wyglądał tak samo. Rockerzy usadowili się na monogramie złożonym z czapek Linkin Park. „L” i „P” są połączone w postaci trójkątów i zygzaków o ostrych rogach, a ich wydłużone nogi tworzą otwarte pierścienie.

Czcionka i kolory

Czcionki nazw albumów muzycznych często odzwierciedlają treść, więc litery są czasami twarde i sztywne, czasami przezroczyste i przewiewne. Preferowane są proste symbole – gładkie, bezszeryfowe.

Paleta emblematów jest monochromatyczna, z przewagą czerni i bieli. Według samych muzyków to między tymi dwoma kolorami koncentruje się jasne spektrum. Dodatkowo czerń odzwierciedla ich połączenie z podziemiami.