Linkedin Logo

Linkedin Logo

Linkedin to amerykańska sieć społecznościowa i platforma kontaktów biznesowych. Utworzony przez grupę osób: Reid Hoffman, Konstantin Guericke, Jean-Luc Vailant, Allen Blue i Eric Ly. Istnieje od 2002 roku. Znajduje się w Mountain View w Kalifornii.

Znaczenie i historia

Linkedin Logo Historia

Oficjalnie kariera tej firmy i jej logo rozpoczęła się pod koniec 2002 roku, ale w rzeczywistości usługa zaczęła działać wiosną 2003 roku. W pierwszej połowie 2011 r. Złożył wniosek o IPO, a latem uzyskał rejestrację na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. W styczniu 2017 r. Stał się własnością firmy Microsoft, która go kupiła. Wszystkie kluczowe okresy w rozwoju platformy partnerskiej znajdują odzwierciedlenie w symbolice.

Godło firmy pojawiło się natychmiast w momencie otwarcia i jest nowoczesne. Przez lata swojego istnienia zmienił się dwukrotnie, ale bardzo nieznacznie, pozostając taki sam jak na początku. Składa się ze słowa „Połączony” i przyimka „W”. Pomiędzy nimi jest ledwo zauważalna przestrzeń, która sprawia, że ​​elementy wydają się stopione.

2003-2011

Linkedin Logo 2003–2011

Debiutancka wersja została stworzona w stylu roboczym – biznesowym, praktycznym, bez dodatków, co natychmiast wprawia w poważny nastrój. Pierwsza połowa obrazu to słowo „Połączone”, wykonane w odmianach czcionek Source Sans: Light i Semi-bold. Małe litery (oprócz początkowej), czarne, bezszeryfowe. Nogi „k” i „d” pokrywają się na wysokości z punktem powyżej „i” i dużą „L”.

Element wejściowy znajduje się na końcu. Jest umieszczony w osobnym niebieskim kwadracie z zaokrąglonymi narożnikami. W przeciwieństwie do reszty, ma biały kolor, wyraźnie wyróżniający się na tle kobaltu. Jest używany jako oddzielny emblemat, gdy konieczne jest umieszczenie go na ograniczonej przestrzeni.

2011-2019

Linkedin Logo 2011–2019

Po ośmiu latach istnienia logo właściciele postanowili przeprowadzić niewielką przeprojektowanie. Wynika to z faktu, że strona otrzymała rejestrację IPO na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Aby znak był bardziej czytelny, projektanci nieznacznie rozszerzyli litery – prawie kilka milimetrów, więc różnice nie od razu rzucają się w oczy. Ponadto pracowali z „e”, nadając mu osobowość: dolną część uszyto z cholewki i zgięto ​​nogę.

2019-obecnie

Linkedin Logo 2019–....

Dwa lata po objęciu firmy Microsoft firma otrzymała zaktualizowane logo. Zmiany dotknęły palety firmowej, dlatego znak wygląda monochromatycznie, a jednocześnie kontrastuje. Faktem jest, że projektanci przenieśli główny kolor do pierwszej części słowa, więc teraz jest niebieski na białym tle. Natomiast drugi segment jest wykonany białą czcionką na niebiesko. W ten sposób nowi właściciele podkreślili indywidualność usługi.

Godło

Wszystkie trzy warianty używają czcionki Source Sans z odmianami Light i Semi-bold, co wskazuje na stabilność profesjonalnej strony. Każda z nich jest stosowana sytuacyjnie i zależy od lokalizacji logo.

Podstawowym elementem identyfikacji wizualnej symboliki jest kolor. Opiera się na niebieskim odcieniu o nazwie LinkedIn Blue. Uważa się, że wybór ten podyktowany był trendem, ponieważ w tym czasie Facebook zaczął działać w podobnej palecie. Kolejna wersja pochodzenia związana jest z jednym z założycieli platformy LinkedIn: był top managerem PayPal, więc wybrał ten sam kolor godła co system pieniężny.

Czcionka i kolory

Logo LinkedIn może mieć jedną z dwóch czcionek: Source Sans Pro-Light lub Source Sans Pro-Semibold. Na zewnątrz są mniej więcej takie same: są to kroje pisma bezszeryfowego o ścisłych geometrycznych kształtach liter. Obie wersje zostały zaprojektowane przez typografa Paula D. Hunta.

Kolor użyty w logo to LinkedIn Blue (# 0077B5). Wcześniej łączono go z czernią, ale w 2019 roku projektanci uprościli paletę i pozostawili jedynie charakterystyczny odcień niebieskiego. Kolor biały jest opcjonalny.