LG Logo

LG Logo

LG to konglomerat Korei Południowej, który działa w dziedzinie elektroniki, petrochemii i inżynierii mechanicznej. Powstał w 1947 r. Po połączeniu marek Goldstar i Lucky. Kilka lat później skrót „LG” powstał z pierwszych liter ich nazw. A ona z kolei posłużyła za podstawę słynnego motta „Życie jest dobre”.

Znaczenie i historia

LG Logo Historia

Nowoczesne logo grupy finansowej i przemysłowej wygląda futurystycznie, choć jego prototyp pojawił się znacznie wcześniej – w 1995 roku. Od tego czasu niewiele się zmieniło: projektanci pracowali z paletą kolorów i dodatkowymi detalami, pozostawiając główny symbol w oryginalnej formie.

1947

Poprzednikiem LG był Lak Hui Chemical Industries, który produkował chemię gospodarczą, pasty do zębów i kosmetyki do twarzy. Jej debiutancki krem ​​został ozdobiony czarno-białym emblematem z portretem młodej dziewczyny i napisem „LUCKY CREAM”.

1958

W 1958 r. Główna firma ma spółkę zależną GoldStar. Pod nową marką produkowano technologię i elektronikę. Nazwa marki była zwięzła: mały czerwony kwadrat z białym kółkiem, skrót „GS” i pięć promieni rozchodzących się w górę. Po lewej stronie projektanci umieścili słowo „GoldStar”, wybierając dla niego niezwykłą czcionkę bezszeryfową.

1995 – 2014

W 1995 r. Szef przedsiębiorstwa połączył marki i nadał im nową nazwę – LG. Autorzy godła przedstawili te litery w formie zwięzłego monogramu. Małe „L” jest pokazane wewnątrz dużego „G”. I razem są w środku czerwonego koła.

Niewielki przeprojektowanie miało miejsce w 2005 roku. Deweloperzy dodali do logo szary skrót „LG”. Kolejna zmiana nastąpiła w 2011 r., Kiedy pojawiła się trójwymiarowa wersja symbolu z cieniami i światłami.

2014 – obecnie

Rzeczywisty emblemat istnieje w dwóch wersjach: 2D i 3D. Są równe, chociaż pierwszy jest częściej używany jako znak identyfikacyjny i firmowy, a drugi jako znak towarowy, to znaczy służy do reklamy i znajduje się na opakowaniu produktu. Obraz 3D, zgodnie z wyobrażeniem autorów, powinien przyciągnąć uwagę, ponieważ jest środkiem wizualnego oddziaływania na konsumentów. Zachowuje dziedzictwo dwuwymiarowego logo i pozycjonuje LG z nowej perspektywy.

Symbol

Duże czerwone kółko oznacza kulę ziemską, która odzwierciedla globalną i technologiczną markę. Pozostałe elementy są również symboliczne: „G” to uśmiech, „L” z kropką to nos i oko. Przyjazna osoba kładzie nacisk na dostępność i życzliwość, wyraża chęć firmy do ustanowienia długoterminowych relacji z klientami, aby zadowolić ich wysokiej jakości produktami. Liczy się tylko to, że oko jest tylko jedno. Mówi o determinacji i lojalności wobec ich ideałów.

Czcionka i kolor

Autorzy godła użyli czcionki Helvetica Black. W 2014 roku „G” straciło znajomy charakter i nabrało bardziej rygorystycznego wyglądu. Co więcej, litery stały się cieńsze, a napis „LG” nieznacznie się zwiększył i teraz jest skorelowany ze słynną okrągłą plakietką.

Paleta kolorów logo składa się z LG Red i LG Grey. Głównym jest ciemny odcień czerwieni, który symbolizuje dobrą wolę firmy. Ciemnoszary jest używany jako dodatkowy, dzięki czemu skrót nie wyróżnia się na tle koła i równoważy jego jasność.