Lakme Logo

Lakme Logo

Lakme to znana marka z Indii, która produkuje wszelkiego rodzaju kosmetyki. Została założona w 1952 roku przez J.R.D Tata Simone Tata. Początkowo producent był w pełni częścią struktury Tata Oil Mills (Tomco) i był jej spółką zależną. Dziś należy do kolejnego przedstawiciela branży mody kosmetycznej – Hindustan Unilever.

Znaczenie i historia

Lakme Logo Historia

Marka nosi imię tytułowej francuskiej opery, z kolei jej nazwa znajduje odzwierciedlenie w logo: jej styl jest wyrafinowany i wyrafinowany. W ciągu swojego istnienia marka kilkakrotnie zmieniała logo. Ale logo jest liczone od 1996 roku, kiedy znak towarowy Lakme został sprzedany firmie Lever HUL i zyskał międzynarodową pozycję. Następnie, w 2011 roku, rozpoczął się radykalny restart firmy, poszerzający asortyment i obejmujący nowe rynki.

1996 – 2011

Znak osobisty tego czasu był niezwykle lakoniczny: składał się z nazwy marki, ułożonej z szerokim podziałem liter. Symbole są proste i subtelne, w klasycznej pisowni. W logo dominował ciemnofioletowy kolor.

2011 – 2019

Główne logo to poprawione powtórzenie poprzedniej wersji. Litery na nim są spłaszczone, szerokie, w minimalnej odległości od siebie. Od zewnątrz wszystkie narożniki są wygładzone i zaokrąglone, od wewnątrz mają ostry kształt.

2019 – obecnie

Teraz logo wygląda jak stylowy napis z kręconymi elementami. W szczególności „A” ma indywidualną konstrukcję: zamiast środkowego paska stosuje się spiczasty skok. Znajduje się po przekątnej i dzieli literę na dwie części. Zgodnie z koncepcją firmy kosmetycznej to włosy wskazują przeznaczenie jej produktów. Wszystkie znaki mają nierówną grubość: harmonijnie łączą wąskie i szerokie segmenty. Pod nazwą marki pojawiło się jej motto: „Inspired Haircare”. Fraza jest napisana cienkimi czarnymi literami w tym samym stylu, co powyższy tekst.

Godło

Osobista symbolika znaku towarowego jest lakoniczna: zawiera nazwę firmy. Wykorzystywany jest również obraz graficzny, który można wyświetlić osobno. Jest to okrąg ze stylizowaną literą „L” w rozmiarze tła.

Czcionka i kolory

Do napisu wybrano posiekaną czcionkę – groteskową, gładką, pozbawioną szeryfów. Ślady są cienkie, na zewnątrz lekko zaokrąglone w rogach. Są pisane dużymi literami. Kolorystyka jest prosta i składa się z kombinacji czerni i bieli, chociaż we wczesnej wersji użyto również ciemnego fioletu.