Johnson & Johnson Logo

Johnson & Johnson Logo

Johnson & Johnson to duża amerykańska korporacja z ponad 250 firmami. Pojawił się w 1886 roku i został założony przez trzech członków rodziny Johnsonów: Roberta, Jamesa i Edwarda. Dziś producent oferuje produkty do pielęgnacji włosów, skóry, jamy ustnej, szeroką gamę produktów medycznych, a także produkty do utrzymania higieny dziecięcej i kobiecej.

Znaczenie i historia

Johnson & Johnson Logo Historia

Po pojawieniu się w 1886 roku logo tej marki nigdy się nie zmieniło. Kierownictwo nie odważy się go przerobić, aby marka nie straciła uznania, które zdobywała przez wiele lat w branży.

Godło

Na logo widnieje jedynie podwójne nazwisko założycieli, połączone z oryginalnym znakiem „ampersand”. Ten element identyfikacji wizualnej wskazuje, że jest kilku założycieli o nazwisku Johnson i są oni w równym stopniu zaangażowani w jego działania. Co więcej, ligatura między słowami jest miniaturowa, przypominająca przyjazną wyciągniętą rękę z otwartą dłonią.

Czcionka i kolory

Napis wykonany czcionką imitującą pismo odręczne bez odchylania w prawo. Litery są połączone, małe, poziome, wielka litera nie jest zaznaczona. Kolor emblematu jest prosty – czerwony, z naciskiem na nazwę na białym tle.