John Deere Logo

John Deere Logo

John Deere to światowej sławy marka inżynieryjna, której właścicielem jest amerykańska firma Deere & Company. Jego specjalizacja to ciężki sprzęt rolniczy, leśny i budowlany. Firma powstała w 1837 roku, kiedy została uruchomiona lekką ręką przedsiębiorcy i kowala John Deere, wynalazcy stalowego pługa. Teraz jest to międzynarodowa korporacja. Jej siedziba znajduje się w Moline w stanie Illinois.

Znaczenie i historia

John Deere Logo Historia

Pomimo wczesnego okresu pojawienia się debiutanckie logo przedsiębiorstwa nie budzi zainteresowania, dlatego nikt się do niego nie odnosi. Ewolucja emblematów rozpoczęła się w 1876 roku wraz z pojawieniem się wizerunku galopującego jelenia. Nazwy, które posłużyły za podstawę wszystkich kolejnych opcji, podobnie jak korporacja inżynieryjna.

1876 ​​- 1912

Oryginalna wersja przedstawia dużego czarno-białego jelenia, który jest pomalowany jak najbliżej jego naturalnego wyglądu. Zwierzę jest przedstawione trochę z boku, więc stosunek ciała do nóg wydaje się nieproporcjonalny. Rogaty jeleń przeskakuje nad małą kłodą. Po prawej i lewej stronie jego rogów znajduje się łukowaty napis – nazwa firmy. Poniżej znajduje się zwrot „Moline, ILL”.

1912 – 1950

W 1912 roku kierownictwo zmieniło logo i skorygowało brak równowagi zwierzęcia. Zmienił się również projekt znaku, pojawiło się hasło „znak jakości rozsławiony dobrymi narzędziami”, napisane u dołu dużymi bezszeryfowymi literami.

1950 – 1968

W połowie XX wieku firma przeprojektowała swój branding. W rezultacie powstał prosty emblemat ze schematycznym przedstawieniem jelenia bez kłody na dole. Maskotka firmy i otaczające ją napisy ujęto w ramkę z figurami.

1968 – 2000

Po kolejnej transformacji logo nabrało minimalizmu. Teraz ze względu na brak zbędnych informacji prezentuje się stylowo: na logo tylko nazwa korporacji oraz skaczący jeleń z mniej rozgałęzionymi rogami.

2000 – obecnie

Świt nowego tysiąclecia przyniósł gigantowi inżynierii legendarną zmianę: logo ma teraz kolor i podwójne krawędzie. Nazwa firmy została usunięta z pudełka.

Godło

Od samego początku symbolika John Deere kojarzy się z wizerunkiem galopującego jelenia. Dzisiejsze zwierzę skaczące do przodu jest pełne wdzięku i gracji – jako aluzja do łatwości pracy wyprodukowanego sprzętu.

Czcionka i kolory

Dużo uwagi poświęcono części tekstowej, aby napisy były dobrze czytelne nawet na miniaturowej etykiecie. We wczesnych latach używano czcionki szeryfowej. Były dużymi, pogrubionymi literami. W 1968 roku czcionka stała się elegancka, prosta i bezszeryfowa. Do 2000 roku logo było czarno-białe, a następnie – zielono-żółte, w zgodzie z tradycyjną kolorystyką korporacji.