Instagram Logo

Instagram Logo

Instagram to aplikacja z funkcjami sieci społecznościowych, w której można udostępniać zdjęcia i filmy. Umożliwia także robienie zdjęć, klipów i stosowanie do nich różnych filtrów. Jego założycielami są studenci Kevin Systrom i Mike Krieger. Data rozpoczęcia projektu to październik 2010 r.

Znaczenie i historia

 

Instagram Logo ikona Historia

Podstawowym polem działalności firmy o tej samej nazwie i platformie społecznościowej jest publikacja zdjęć, co znajduje odzwierciedlenie w logo firmy. Możliwość publikowania plików wideo pojawiła się znacznie później, co wymagało przeprojektowania. Ale idea zawsze była taka sama: komunikacja z wykorzystaniem osobistych zdjęć i treści wideo. Dlatego pierwotna wersja godła czasami się zmieniała, ale pozostawała w ramach koncepcji.

2010 r

Dwie ikony należą do tego okresu naraz: jeden debiut, drugi poprawiony. Pierwsze logo pokazuje aparat pokazany na całej twarzy. Najwyraźniej jest to Polaroid, w którym zdjęcia są drukowane natychmiast po kliknięciu przycisku. Według innej wersji logo pokazuje aparat retro z kategorii statywu, który został sfotografowany na początku ubiegłego wieku. W każdym razie usługa przyciągnęła uwagę większości i spowodowała popyt wśród użytkowników.

Drugi emblemat został opracowany po masowym napływie odwiedzających zainteresowanych nie tylko publikacjami fotograficznymi, ale także umieszczaniem klipów wideo. Kierując się zasadami nowoczesności, a także trafnością zapytań, projektanci poprawili ikonę, koncentrując się na obiektywie aparatu. Jest powiększony i przeniesiony do samego centrum. W prawym górnym rogu, zgodnie z oczekiwaniami, znajduje się okno wizjera. Po lewej stronie znajdują się pionowe tęczowe paski wyłaniające się ze skróconej nazwy platformy – „Inst”. Jest napisane wielką czcionką Billabong.

2011 r

W 2011 r. Branding przeszedł niewielkie modyfikacje. Właściciele usług po prostu podkreślili niektóre elementy i wprowadzili nowe. Na przykład jasne paski wyglądają teraz wyraźnie ze względu na wystarczającą szerokość. Obiektyw aparatu stał się szczegółowy i wygląda jak prawdziwy, ponieważ dodał blasku, świateł i objętości 3D. Napis został również przerobiony: pojawiła się w nim litera „a” i oryginalna czcionka naszego własnego projektu.

2016 r

W tej wersji projektanci postanowili uciec od klasycznego obrazu kamery: zachowali jedynie schematyczne obrysy. W rezultacie znaczek firmowy wygląda futurystycznie, skupiając zainteresowanie odwiedzających. Nowoczesne logo zawiera cztery elementy: soczewkę (pośrodku), dwa detale „korpusu” (wokół) i linię podziału. Kolorystyka stała się jaśniejsza – w postaci gradientu od jasnoróżowego do głębokiego fioletu z białymi liniami.

Słowo marki logo Instagram

Instagram Logo Historia