Instagram Logo

Instagram Logo

Instagram to aplikacja z funkcjami sieci społecznościowych, w której można udostępniać zdjęcia i filmy. Umożliwia także robienie zdjęć, klipów i stosowanie do nich różnych filtrów. Jego założycielami są studenci Kevin Systrom i Mike Krieger. Data rozpoczęcia projektu to październik 2010 r.

Znaczenie i historia

 

Instagram Logo ikona Historia

Podstawowym polem działalności firmy o tej samej nazwie i platformie społecznościowej jest publikacja zdjęć, co znajduje odzwierciedlenie w logo firmy. Możliwość publikowania plików wideo pojawiła się znacznie później, co wymagało przeprojektowania. Ale idea zawsze była taka sama: komunikacja z wykorzystaniem osobistych zdjęć i treści wideo. Dlatego pierwotna wersja godła czasami się zmieniała, ale pozostawała w ramach koncepcji.

2010 r

Dwie ikony należą do tego okresu naraz: jeden debiut, drugi poprawiony. Pierwsze logo pokazuje aparat pokazany na całej twarzy. Najwyraźniej jest to Polaroid, w którym zdjęcia są drukowane natychmiast po kliknięciu przycisku. Według innej wersji logo pokazuje aparat retro z kategorii statywu, który został sfotografowany na początku ubiegłego wieku. W każdym razie usługa przyciągnęła uwagę większości i spowodowała popyt wśród użytkowników.

Drugi emblemat został opracowany po masowym napływie odwiedzających zainteresowanych nie tylko publikacjami fotograficznymi, ale także umieszczaniem klipów wideo. Kierując się zasadami nowoczesności, a także trafnością zapytań, projektanci poprawili ikonę, koncentrując się na obiektywie aparatu. Jest powiększony i przeniesiony do samego centrum. W prawym górnym rogu, zgodnie z oczekiwaniami, znajduje się okno wizjera. Po lewej stronie znajdują się pionowe tęczowe paski wyłaniające się ze skróconej nazwy platformy – „Inst”. Jest napisane wielką czcionką Billabong.

2011 r

W 2011 r. Branding przeszedł niewielkie modyfikacje. Właściciele usług po prostu podkreślili niektóre elementy i wprowadzili nowe. Na przykład jasne paski wyglądają teraz wyraźnie ze względu na wystarczającą szerokość. Obiektyw aparatu stał się szczegółowy i wygląda jak prawdziwy, ponieważ dodał blasku, świateł i objętości 3D. Napis został również przerobiony: pojawiła się w nim litera „a” i oryginalna czcionka naszego własnego projektu.

2016 r

W tej wersji projektanci postanowili uciec od klasycznego obrazu kamery: zachowali jedynie schematyczne obrysy. W rezultacie znaczek firmowy wygląda futurystycznie, skupiając zainteresowanie odwiedzających. Nowoczesne logo zawiera cztery elementy: soczewkę (pośrodku), dwa detale „korpusu” (wokół) i linię podziału. Kolorystyka stała się jaśniejsza – w postaci gradientu od jasnoróżowego do głębokiego fioletu z białymi liniami.

Logo na Instagramie

Instagram Logo Historia

Instagram używa logo opartego na legendarnym aparacie Polaroid. W tym czasie jego wizerunek ewoluował od realistycznego do szkicowego. Obraz jest wykonany w całości z głównymi elementami technicznymi: przyciskami i soczewką. Kolor godła zmieniał się w ten sam sposób – od rzeczywistego po abstrakcyjny. Obejmuje teraz zakres żółto-różowo-fioletowego gradientu.

2010 – 2013

W momencie pojawienia się firmowego napisu był on jak najbardziej zbliżony do odręcznego. Szczególnie wyróżniały się inicjały „I” z owalem górnej i wydłużonej nogi, a także „m” z elementami o różnej wysokości i „s”, zbliżone do wersji drukowanej.

2013 – 2015

W maju 2013 r. Zatwierdzono nowe oznaczenie słowne, opracowane na zamówienie przez agencję Mackey Saturday. Ta wersja jest znacznie gładsza niż poprzednia i przypomina schludny, ręcznie pisany kaligraficzny tekst.

2015 – 2016

Projektanci zmienili kolor słowa „Instagram”, aby zasugerować mocniejszy niebieski.

2016 – obecnie

11 maja 2016 roku kolor interfejsu został zmieniony na czarny, pozostawiając wszystkie pozostałe elementy bez zmian.

Czcionka i kolory

Instagram Symbol

Początkowo paleta graficzna zawierała oryginalne kolory aparatu Polaroid: odmiany szarości, beżu, brązu, czerni, bieli, zielonkawe z pasemkami i tęczowy marker. Później pojawiła się jasna wersja z przewagą kilku odcieni fioletu, różu, czerwieni i bieli. Gama części tekstowej jest skromniejsza: składa się z czerni, cyjanu i niebieskiego. Odręczna, kaligraficzna czcionka, ściśle pionowa, bez skosu.