Hugo Boss Logo

Hugo Boss Logo

Hugo Boss to największa marka naszych czasów, która pojawiła się w 1924 roku w mieście Metzingen (Niemcy). Zajmuje czołowe miejsce w branży modowej, oferując szeroką gamę produktów, w tym odzież, obuwie, perfumy i akcesoria. Kultowa marka rozpoczęła się od małego sklepu krawieckiego, który obecnie przekształcił się w przemysłowego giganta zatrudniającego ponad 13 700 pracowników.

Znaczenie i historia

Hugo Boss Logo Historia

Kariera produkcyjna Hugo Boss AG rozpoczęła się na początku ubiegłego wieku od produkcji mundurów dla partii nazistowskiej w latach przedwojennych i powojennych. Ale w 1948 roku, po śmierci Hugo Bossa (firma otrzymała imię swojego założyciela), przekwalifikowała się na produkcję garniturów męskich. Dlatego etykieta marki była już szeroko znana wielu konsumentom.

Współcześnie firma macierzysta w swoim asortymencie posiada również odzież sportową, wieczorową i codzienną. Jej emblemat ozdobiła również linię zapachów, które pojawiły się w niemieckim domu mody w 1985 roku. Obecnie ma dwa działy, każdy z własną interpretacją logo: BOSS i HUGO. Struktura pierwszego obejmuje jeszcze trzy kierunki, podkreślone kolorem, w tym symboliką. W rezultacie grupa modowa jest właścicielem kilku znaków towarowych podzielonych na grupę docelową i cechy logo.

BOSS Black pojawił się w 1970 roku i reprezentuje odzież biznesową dla mężczyzn i kobiet. Jego logo jest czarne. BOSS Orange oferuje odzież weekendową i codzienną. Posiada pomarańczowy emblemat. BOSS Green jest skierowany do aktywnych konsumentów. Opracowano dla niego odpowiednio zielone logo. HUGO stawia na oryginalne style i niestandardowe akcenty. Jego etykieta jest czarno-biała.

Godło

W przeciwieństwie do innych przedstawicieli branży modowej na brandingu tej marki nie ma grafik – tylko tekst. Typografia wygląda stylowo i wyrafinowana. Ponadto podstawowy nacisk położony jest na spektrum kolorów.

Czcionka i kolory

Struktura znaku składa się z dwóch napisów ułożonych w dwóch wierszach: u góry duże słowo „BOSS” z szeryfami, u dołu – „Hugo Boss”, pisane małym drukiem bezszeryfowym. W tym drugim przypadku wszystkie litery są duże z dużymi odstępami. Wariant HUGO zawiera inny zestaw słuchawkowy – elegancki i opływowy. Ogólnie rzecz biorąc, znaki marki mają nieco zmodyfikowaną czcionkę Univers.

Podstawowa paleta logo jest monochromatyczna. Taka interpretacja sprawia, że ​​logo jest eleganckie, doskonałe i surowe, przekazując jego lakoniczną i czystą esencję. Ale w innych kierunkach projektanci odeszli od tego kanonu i zastosowali kolory tła zgodnie ze swoją nazwą: pomarańczowy, zielony i czarny.