Huawei Logo

Huawei Logo

Huawei jest jednym z liderów w telekomunikacji i produkcji telefonów komórkowych. Znajduje się w mieście Shenzhen (Chiny). Pojawił się w 1987 roku. Stworzony przez Ren Zhengfei, byłego inżyniera Chińskiej Ludowej Armii Wyzwolenia.

Znaczenie i historia

Huawei Logo Historia

Debiutanckie logo powstało jednocześnie z firmą. Podczas swojego istnienia kilkakrotnie się zmieniał, ale z pewnością pozostawał w ramach początkowej idei i był w przybliżeniu tej samej formie wizualnej. Zawsze miał wąskie lub szerokie linie, niewidoczny biały półkole na środku i imię poniżej, wykonane surową czcionką.

1987-2006

Huawei Logo 1987–2006

Tegorocznym godłem są wydłużone promienie świtającego słońca, które zdaje się wyglądać z horyzontu. Pod nimi znajduje się napis „Huawei Technologies”, wykonany klasyczną czcionką. Pierwsze litery są wielkie, a pozostałe małe. Nogi „l” i „h”, a także kropka nad „i” na wysokości pokrywają się z dużymi literami „H” i „T”.

2006-2018

Huawei Logo 2006–2018

Ten okres jest legendarny w historii logo, ponieważ firma przeprowadziła przeprojektowanie. Subtelne wiązki są teraz przekształcane w szerokie płatki. Ponadto spośród 15 elementów artyści opuścili 8, równomiernie rozprowadzając je nad słowem „Huawei”. Proporcjonalność segmentów pozostała taka sama, więc dolne części boczne wyglądają na krótsze niż środkowe górne. Niektóre szczegóły zostały dodane z odblaskiem, aby stworzyć efekt trójwymiarowy. Napis wykonany jest wielkimi literami. Litery „U” i „E” zostały zaokrąglone.

2018-obecnie

Huawei Logo 2018–....

W 2018 r. Zmiany dotyczyły głównie górnej części logo. Kolor został nasycony i przyciemniony. Efekt 3D zniknął, więc logo firmy wygląda teraz bardziej solidnie i bardziej rygorystycznie. Wynika to z konieczności wydrukowania logo, aby wyglądało równie dobrze zarówno w formie etykiety, jak i oficjalnego znaku. Kierując się tą zasadą, programiści poprawili część tekstową i wrócili „U” i „E” do poprzedniego stylu – jasne, nawet zwięzłe.

Godło

„Huawei” po chińsku oznacza „kwiat”. Dlatego firma podkreśliła właśnie ten sens. Ponadto jeden z znaków zawartych w słowie przypominał debiutancką wersję logo. Początkowo projektanci próbowali połączyć wzór kwitnącego pół-pąka, w którym jest wiele cienkich płatków, z wizerunkiem słońca. Ta technika wskazuje na związek z ruchem w górę.

Ale wtedy obraz kwiatu otrzymał bardziej rozpoznawalny rysunek. W rezultacie idea firmy oznacza, że ​​nadszedł początek czegoś nowego. Charakterystyczne kolory logo zawsze były takie same: czarny, biały i czerwony ze zmiennymi odcieniami.

Czcionka i kolory

W logo 2006-2018. używany przez Handel Gothic Bold. Jest to czcionka bezszeryfowa z charakterystycznym półokrągłym „E”, które przypomina odwrócone „U”. Po przeprojektowaniu w 2018 r. Litery uległy zmianie: kreski są cieńsze, a zaokrąglone „E” uzyskało dwa kąty proste.

Kolorystyka logo zawsze była spójna. Ponieważ element graficzny symbolizuje poranne słońce, promienie są zabarwione na kilka odcieni czerwieni. Słowo „HUAWEI” jest czarne, a tło jest białe.