Hollister Logo

Hollister Logo

Hollister to marka reprezentująca amerykański przemysł modowy. Specjalizuje się w sprzedaży detalicznej odzieży dla młodych i młodych fashionistek w wieku od 14 do 20 lat. Jest spółką zależną Abercrombie & Fitch Co. i znajduje się w New Albany w stanie Ohio. Firma otworzyła swój pierwszy punkt sprzedaży latem 2000 roku w Columbus. Obecnie posiada sieć sklepów na całym świecie i prowadzi sprzedaż online.

Znaczenie i historia

Hollister Logo Historia

Hollister Co. pierwotnie wykorzystywał wizerunek swobodnie pływającej mewy z rozpostartymi skrzydłami, odsłaniając logo jednocześnie z uruchomieniem własnych sklepów. Obecnie jest to podmiot zajmujący się sprzedażą detaliczną produktów zyskujących popularność, kierowany do wielu krajów, w tym Kanady, Japonii, Francji, Hiszpanii, Australii, Holandii itd.

W ciągu dwudziestu lat istnienia logo firmy prawie się nie zmieniło, całkowicie zachowując wizualną autentyczność. Aby przyciągnąć kupujących i zwiększyć zainteresowanie marką, firma umieściła swoje symbole nie tylko na etykietach, ale także na nadrukach. Wynikało to ze wzrostu popytu konsumenckiego, ponieważ na początku wieku modne były koszulki z dużymi logo.

Ale z biegiem czasu kierownictwo zauważyło 9-procentowy spadek sprzedaży i zaczęło szukać powodu. Okazało się, że trendy się zmieniły i teraz obowiązuje inny styl, dla którego młodzieżowe środowisko jest niezwykle wymagające. Zakończyło to erę tekstowych logotypów na koszulkach i bluzach, gdyż Abercrombie & Fitch (właściciel marki) zdecydował się na wprowadzenie nowych standardów i usunięcie logo z nadruków. W rezultacie w 2014 roku jego konstrukcja została nieznacznie poprawiona.

Godło

 

Najbardziej rozpoznawalnym elementem brandingu Hollister jest wizerunek mewy z rozpostartymi w locie skrzydłami. To ona wywołuje kluczowe skojarzenia, do których dąży producent: zapał, energia, relaks, odpoczynek. A wszystko dlatego, że z obrazu ptaka morskiego rodzą się obrazy strefy przybrzeżnej, słonej bryzy, miękkiego piasku, ciepłych fal. Drugim powodem wyboru emblematu mewy jest wolność, do której aspirują młodzi ludzie. To niezależność, bezgraniczny horyzont, swobodny wiatr i surfer ślizgający się po falach.

Czcionka i kolory

Logo używa klasycznej czcionki, ale słowa mają różną pisownię. „Hollister” jest wykonany w stylu minimalistycznym z prostymi liniami, precyzyjnymi kątami, bezszeryfami i pionowymi kroplami. W przypadku Kalifornii projektanci wybrali małe symbole szeryfowe. Wszystkie litery są cienkie i duże.

Kolor emblematu jest zróżnicowany i zależy od tego, gdzie się znajduje. Napisy na ubraniach są najczęściej białe lub ciemnobrązowe, na artykułach promocyjnych – bordowe, na metce – czarne. W użyciu jest również ciemnobrązowo-czerwony odcień, który symbolizuje odwagę i determinację.