Herbal Essences Logo

Herbal Essences Logo

Herbal Essences to seria ziołowych szamponów opracowanych przez Clairol. Linia debiutuje w 1971 roku. W 2001 roku kupił go koncern kosmetyczny Procter & Gamble.

Znaczenie i historia

Herbal Essences Logo Historia

Po przejściu na nowego właściciela znak zachował oryginalną identyfikację wizualną. Aby uczynić go jeszcze bardziej rozpoznawalnym i pożądanym, Procter & Gamble przeprojektował go, ponieważ debiutanckie wersje miały kreskówkowy wizerunek dziewczyny w kwiatach. Do tej pory marka zmieniła pięć głównych logo.

1971 – 1978

Godło przedstawia różne rośliny i kwiaty.

1978 – 1980

W tym czasie logo przedstawiało dziewczynę otoczoną różowymi kwiatami i zielonymi liśćmi.

1980 – 2005

Pod koniec tego okresu, kiedy linia ziół została przejęta przez Procter & Gamble, etykiety stały się bardziej zróżnicowane wraz z rozwojem nowych szamponów pod ogólną nazwą Herbal Essences. Podstawowa roślina znajdowała się pośrodku i otoczona szerokim pierścieniem z nazwą linii. Po nim następowała podwójna czerwono-biała obwódka.

2005 – 2014

Marka zmodernizowała logo. W 2005 roku po raz pierwszy pojawiło się na nim puste kółko z kwiatowymi lokami po prawej stronie, a na dole napisano nazwę.

2014 – 2017

Projektanci zmienili jasnozieloną paletę pierścienia na ciemną – w kolorze nazwy linii.

2017 – obecnie

Teraz używany jest symboliczny obraz wieńca kwiatowego, utkanego z kilku gałęzi z małymi liśćmi. Oświetlenie jest dobrze widoczne w niektórych miejscach. W centrum znajduje się zwrot „Esencje Ziołowe”.

Godło

Ewolucja logo przeszła od złożonej struktury do prostej. Jeśli na początku na obrazie była dziewczyna otoczona naręczem roślin i kwiatów, teraz rysowany jest cienki wieniec z kilkoma liśćmi.

Czcionka i kolory

W obecnej wersji używana jest jedna z odmian czcionki Sans Serif. Litery bezszeryfowe, zaokrąglone, zakrzywione, przypominające krzywizny łodyg. Główny kolor emblematu to zieleń z odcieniami.