HBO Logo

HBO Logo

HBO to telewizja satelitarna i kablowa nadająca w Stanach Zjednoczonych przez całą dobę. Pojawił się w 1965 roku i był pierwotnie znany jako Sterling Manhattan Cable. W 1973 roku został kupiony przez Time-Life Corporation. Z kolei twórca marki Charles Dolan zaprosił nowych właścicieli do uruchomienia płatnego kanału kablowego. Kierownictwo Time-Life poparło ten pomysł i zdecydowało się nazwać nowy produkt Home Box Office. Później HBO zaczęło nadawać sygnał przez satelitę, aw 1980 roku stało się siecią telewizyjną.

Znaczenie i historia

HBO Logo Historia

W historii Home Box Office były trzy znaczące daty, z których każda została oznaczona zmianą logo.

1972 – 1975

Główny kanał HBO rozpoczął nadawanie w 1972 roku, kiedy pojawił się pierwszy emblemat z napisem „HOME BOX OFFICE” i zdjęciem paragonu z biletem. Zostały wykonane w trójwarstwowej ramie składającej się z wielu okręgów o różnych średnicach.

1975 – 1981

W 1975 roku Home Box Office stał się pierwszym kanałem telewizji satelitarnej. Logo również zostało zmienione: Betty Brugger, główna artystka Time-Life, zaproponowała wersję z minimalistycznym czarno-białym napisem „HBO”. Wewnątrz ostatniej litery znajdowało się duże koło, przy czym „O” częściowo zachodziło na „B”. Były wersje z trzema liniami w kolorze niebieskim, żółtym i czerwonym.

1980 – obecnie

W 1980 roku pojawiła się sieć Home Box Office. Z tej okazji Betty Brugger dokonała niewielkich zmian w nazwie marki, oddzielając litery „B” i „O”. Ponadto zmniejszyła średnicę okręgu wewnątrz litery „O”, aby zapewnić lepszą czytelność.

Godło

Logo sieci telewizyjnej HBO odzwierciedla zmiany jej statusu. Jednocześnie konstrukcja jest dość stabilna: od ponad 50 lat pozostaje klasyczna. Uwaga skupia się na marce, która jest wykonana w oryginalnym, ale minimalistycznym stylu.

Czcionka i kolory

Skrót składa się z pogrubionych liter bezszeryfowych. Napis nawiązuje do gotyku awangardowego. Kolorystyka zawsze była czarno-biała.