Guns N’ Roses Logo

Guns N' Roses Logo

Guns N ‚Roses – legendarna grupa hard rockowych artystów z USA. Pojawił się w 1985 roku. Znajduje się w mieście Los Angeles w Kalifornii. Skład grupy zmieniał się kilkakrotnie. Pracuje w gatunkach heavy metal i hard rock.

Znaczenie i historia

Guns N' Roses Logo Historia

Muzyczny kolektyw ma kilka indywidualnych wytwórni, które były u szczytu sławy w różnych momentach. Należą do nich Uzi Suicide, Geffen, Black Frog i UMG. Okres świetności grupy nastąpił w latach 1985-1993, dopóki Slash i McKagan nie odeszli. W 2016 roku postanowili wrócić, rozpoczynając nową erę w historii grupy.

Przez cały czas istnienia Guns N ‚Roses używał kilku logo. Każdy z nich jest powiązany z dwoma centralnymi obrazami – różami i rewolwerami, które symbolizowały nazwę zespołu. Stylizowane bronie pojawiły się w pierwszej wersji logo i pozostały we wszystkich kolejnych wersjach.

Guns N' Roses Logo 1987

Na debiutanckim logo nazwa zespołu jest napisana na żółtym tle otaczającym centralne elementy. Ponadto wszystkie słowa znajdują się osobno. Jest to bezpośrednie odniesienie do faktu, że grupa powstała na podstawie dwóch kompozycji: L.A. Guns and Hollywood Roses. W rezultacie poruszające się symbole pojawiły się w stylu klasycznego amerykańskiego westernu, w którym dominuje okrucieństwo gangsterskie, wyrażone w postaci źrebaków i romansu, uosobionego delikatnymi różami.

Takie kontrastujące porównanie nie tylko odzwierciedla nazwę grupy „rabusiów”. Podkreśla jej szczytowe emocje, czasem nieporównywalne ze sobą, ale bardzo charakterystyczne dla gatunku, w którym gra Guns N ‚Roses.

Godło

Guns N' Roses Logo 1987-....

Na początku swojej kariery połączony zespół używał logo z rewolwerami. Ponadto pnie są skierowane w przeciwnych kierunkach, a ramiona są skrzyżowane w środku koła. Wokół nich splata się łodyga róży tkackiej. Dwa szkarłatne kwiaty są umieszczone symetrycznie i z każdego z nich wypływa kropla krwi. Liście również są odbijane, co daje poczucie dokładnego przemyślenia wszystkiego, co dotyczy grupy. Autorem tej wersji jest Steven, jeden z członków kolektywu muzycznego.

Na drugim emblemacie znajdują się nie tylko dwa potężne rewolwery z uroczymi różami, ale także ludzka czaszka. Jest to najbardziej ambitna i najpopularniejsza opcja, która została przeniesiona jako nadruk na ubraniach, stając się znakiem trendu. Na środku znajduje się szczerząca się czaszka, za nią dwa przecinające się pnie, już klasycznie zwrócone do siebie. Za bronią są róże, z których płatków płynie krew. Melonik ze wstążką i nazwą grupy jest umieszczony na czaszce. Wszystkie elementy są otoczone drutem kolczastym.

Według niektórych założeń to logo zostało naszkicowane przez Slash, jednego z przedstawicieli hard rockerów. Jednak według Axla Rose’a, frontmana i wokalisty zespołu, autorem hitowego logo jest artysta tatuażu Bill White.

Paleta kolorów wszystkich opcji godła jest niezwykle nasycona – prawie szczytowa, przekazując maksymalną intensywność emocjonalną. Dominuje czerwony (bliższy szkarłatu), czarny, ciemnozielony, brązowy, biały i popielaty w kilku odcieniach.