GUESS Logo

Guess Logo

GUESS to znany amerykański detalista i marka modowa, która sprzedaje ubrania dla kobiet i mężczyzn. Ponadto oferuje buty, perfumy, biżuterię i zegarki. Jego lokalizacja to miasto Los Angeles w Kalifornii, gdzie pojawiło się w 1981 roku. Założycielami marki są członkowie rodziny Marciano – Paul, Georges, Maurice, Armand.

Historia

Guess Logo Historia

Logo firmy nie jest minimalistyczne. Zawiera wiele informacji wizualnych. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że emblemat jest stary i pojawił się na początku kariery marki, kiedy ważne było wyrażenie się za pomocą małych znaków towarowych – tagów. W latach 80. firma zajmowała się produkcją dżinsów, które szybko zyskały popularność i stały się rozpoznawalne dzięki oryginalnej wytwórni.

Ale w historii logo nie wszystko jest bezchmurne. W 1993 r. Były prezes Georges Marciano pozwał GUESS, oskarżając go o używanie swojego nazwiska jako elementu godła bez jego zgody. A to tylko mały przykład wrogości plemiennej między członkami tej samej rodziny, ponieważ bracia Georges Marciano otrzymali całkowitą kontrolę nad firmą. Później w 2015 r. Wszczęto kolejny proces. Tym razem Georges oskarżył producenta o nielegalne użycie wyrażenia „Zgadnij Georges Marciano”, które również znalazło się w logo.

Koncepcja logo tej marki jest bardzo prosta: ma przyciągać uwagę. Najpierw pytanie. Po drugie, rozproszone rozmieszczenie elementów. Po trzecie, tajemnicze liczby 1201 i 1203, których nikt nie może rozszyfrować. Tę koncepcję podkreśla również paleta kolorów. Razem tworzą wyjątkową aurę, zawartą w atrakcyjnej symbolice etykiety.

Godło

GUESS Symbol

Znak graficzny to odwrócony trójkąt równoramienny, w którym umieszczona jest część tekstowa. Wzdłuż krawędzi figury geometrycznej znajduje się linia o średniej szerokości, obrysowująca przestrzeń kilkoma napisami. Na białym tle drukowanymi literami jest napisane „GUESS”. Słowo znajduje się w najszerszym miejscu i zajmuje prawie cały obszar poziomy.

Na dole, w wąskiej strefie, znajduje się duży znak zapytania, który zamiast punktu ma inny trójkąt równoramienny – nie tylko pusty, ale kolorowy. Wokół są napisy: u góry – „USA”, po lewej – „Myte”, po prawej – „Dżinsy”, u dołu – tajemnicze liczby „1201” i „1203”. Wszystkie litery są wielkie.

Czcionka i kolor

GUESS Znak

Jeśli chodzi o wybór zestawu słuchawkowego, twórcy logo byli dość klasyczni: zdecydowali się na najbardziej znaną czcionkę komputerową Times New Roman. Napisy zawierają czarne znaki na białym tle. Ale wciąż nie jest to jedyny zakres marki: połączenie obejmuje trzy opcje kolorów. Wśród nich są czarne, czerwone i białe.

Tworzą one całą koncepcję marki, ponieważ marka ma w nich określone znaczenie. Biały symbolizuje czystość, czarny symbolizuje elegancję, czerwony symbolizuje pasję i miłość. Rezultatem jest harmonijna triada.