Gucci Logo

Gucci Logo

Gucci to znany na całym świecie dom mody z Włoch. Zajmuje się produkcją odzieży, toreb, biżuterii, perfum i akcesoriów. Znajduje się w mieście Florencja. Istnieje od 1921 r. Założony przez projektanta mody Guccio Gucci.

Znaczenie i historia

Gucci Logo Historia

Zanim stworzył synonim jasnego luksusu i wyjątkowego prestiżu, Guccio pracował w hotelach w Paryżu i Londynie. Pewnego razu Guccio, wykonując swoją pracę, niósł walizkę jednego z gości hotelu i był pod wrażeniem jego jakości. Wpłynęło to tak bardzo na światopogląd młodego człowieka, że ​​w 1920 roku wrócił do ojczyzny i otworzył sklep z wyrobami skórzanymi. Oczywiście w asortymencie dominowały walizki, a także siodła i buty do jazdy.

Pracowali dla niego doświadczeni rzemieślnicy, którzy nie stracili z oczu ani jednego drobiazgu, więc butik szybko stał się popularny i odnosił sukcesy. W rezultacie w 1921 r. Oficjalnie pojawiła się nowa marka z punktami sprzedaży detalicznej we Florencji, Rzymie i Mediolanie. W 1953 roku właściciel zmarł, a jego firma została równo podzielona między jego synów, z których jeden przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie odniósł ogromny sukces, dzięki czemu logo firmy jest rozpoznawalne na całym świecie.

Słynny symbol domu mody powstał w 1944 roku, kiedy Aldo Gucci dołączył do rodzinnego biznesu. Do tego czasu firma działała bez własnego znaku towarowego i nie miała żadnych oficjalnych różnic graficznych. Tworząc logo, syn założyciela postanowił połączyć dwie identyczne litery inicjałów ojca, ponieważ zbiegły się one pomyślnie.

Przedstawił dwa połączone ze sobą GG, co czyni je elementem prestiżu. Początkowo logo znajdowało się obok nazwy Gucci, a następnie całkowicie je zastąpiło, ponieważ naprawdę przykuło moją uwagę i zostało dobrze zapamiętane. Godło okazało się tak atrakcyjne, że nie tylko przyciągnęło uwagę, ale nigdy nie zmieniło się od samego początku. Zawsze pozostała minimalistyczna, elegancka, wyrafinowana, świadcząc o nienagannym guście klientów, którzy wybierają markowe produkty tego Domu Mody.

Godło

Nie wszystko było tak bezbłędne i bezchmurne wokół prestiżowego znaku mody. Jest to związane z wieloma sprawami sądowymi, skandalami rodzinnymi, podziałami, sporami sądowymi, a nawet morderstwami. W ten sposób symbol, w którym główne elementy są ściśle powiązane, faktycznie oddzielił bliskich ludzi. Początkowo była to broszka, którą później przeniesiono do walizek i toreb, tworząc coś w rodzaju oznakowania lub etykiety.

Po raz pierwszy został wprowadzony do kolekcji Gucci pret-a-porter. To głośne wydarzenie pochodzi z 1968 roku. Połączenie dwóch wielkich liter było obecne w niezliczonych odmianach, formach i materiałach. Na początku znaki były nawet do góry nogami i abstrakcyjne. Jednak kluczem pozostały dwa półkola połączone „twarzą w twarz”.

Dzięki krzyżowaniu się linii tworzą ukryte symbole, które przekazują święte znaczenie. Jeśli przyjrzysz się uważnie końcom litery „G”, wyraźnie zobaczysz strzałkę skierowaną w dół lub serce z otwartą górną częścią. Element graficzny często uzupełnia także rozbudowana nazwa Fashion House, napisana czcionką Serif, przypominającą Granjon Roman.

Ponadto branding obejmuje flagę firmy. Został stworzony w latach 50. ubiegłego wieku. Jest pomalowany na kolory firmowe – połączenie zieleni i czerwieni. Ten znak rozpoznawczy jest również stosowany w branży mody: można go rozpoznać po niektórych torebkach, sprzęgłach, a nawet bikini.

Kolorystyka godła jest zróżnicowana i zależy od konkretnego miejsca jego użycia. Na wyrobach skórzanych jest wykonany w formie nadruku i pomalowany tonem w kolorze materiałów. Na wykwintnych torebkach i biżuterii jest używany w postaci łatki metalowej lub plastikowej broszki i może być złoty lub srebrny.

Ogólnie rzecz biorąc, etykieta Gucci zależy od koloru materiału, ponieważ jest drukowany, grawerowany, malowany, wypalany, a nawet wykonany ze skóry krokodyla i jaszczurki. W szczególności w branży modowej logo z podwójnym „GG” jest używane w złotej wersji, w przypadku dokumentów biznesowych – w czerni i bieli.