GoPro Logo

GoPro Logo

GoPro to firma reprezentująca branżę elektroniki użytkowej. Powstał w 2002 roku, ale do lutego 2014 roku nosił nazwę Woodman Labs, Inc. W jej ofercie znajdują się aparaty cyfrowe, głównie kamery akcji, przeznaczone do fotografowania z dużą prędkością iw ekstremalnych warunkach.

Znaczenie i historia

GoPro Logo Historia

Produkty GoPro są ozdobione stylowym brandingiem. Pierwszy pojawił się w 2002 roku i był poszukiwany do początku 2010 roku. W 2010 roku projektanci opracowali drugie logo. Początkowo służył tylko do oznaczania powiązanych akcesoriów, ale w 2013 roku został również przeniesiony do aparatów. Stał się więc jedynym oficjalnym symbolem producenta.

2002 – 2010

Logo ma ciemne tło i jasny napis umieszczony w dwóch warstwach. U góry nazwa marki – „GoPro”, u dołu jej hasło – „Hero Camera”. Surowy styl został zachowany, dzięki czemu obie części harmonijnie się uzupełniają. Jedyne, co je wyróżnia, to kolor. Pierwsze słowo jest białe, drugie – musztardowo-żółte.

2010 – obecnie

W zaktualizowanej wersji projektanci przerobili praktycznie wszystko. Zmienili układ tekstu, zastosowali inną czcionkę, dodali kilka elementów, napisali nowe hasło firmowe. W efekcie słowo „GoPro” zajmuje niemal całą przestrzeń prostokąta, a pod nim znajduje się motto „Be a Hero” i cztery wielokolorowe kwadraty. Ponadto istnieje geometrycznie precyzyjne rozróżnienie: „Go” znajduje się nad hasłem, a „Pro” – nad kwadratami.

Godło

Obecne logo GoPro to duży czarny prostokąt z nazwą firmy, inspirującym sloganem „Be a HERO”. aw środku cztery wielokolorowe kwadraty. Poprzednia wersja zawierała inne etykiety: „GoPro Hero Camera” lub po prostu „GP Hero”.

Logo, przyjęte w 2010 roku, składa się z kilku symbolicznych elementów. Są to cztery mini kwadraty umieszczone w dużym czarnym prostokącie. Skrajna lewa oznacza jazdę na rowerze, narciarstwo zjazdowe, motocross i inne ekstremalne rozrywki naziemne. Jest jasnoniebieski jak niebo. Drugi plac poświęcony jest windsurfingowi, wakeboardowi i innym sportom wodnym. Jest tego samego koloru co fale. Trzeci, granatowy, symbolizuje nurkowanie. Czwarta figura geometryczna jest biała jak śnieg. To graficzne ucieleśnienie sportów zimowych.

Czcionka i kolory

Czcionka słowa „GoPro” przypomina Neuropol, ale ze zmodyfikowaną literą „G”. Hasło zawiera jednocześnie dwa kroje pisma: „Be a” jest napisane za pomocą Eurotile Bold, a „HERO” jest napisane za pomocą Verdana Bold Italic. Paleta zawiera cztery kolory: biały, czarny, średni perski niebieski (# 005DAC) i żywy odcień Cerulean niebieski (# 00AEEF).